• 02.11.18, 15:07
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti asub juhtima OECD e-riikluse suunda

Lõuna-Koreas toimunud kohtumisel valiti majandusministeeriumi IKT-asekantsler Siim Sikkut juhtima Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) koostööd liikmesriikidega e-riikluse suunal.
Majandusministeeriumi IKT-asekantsler Siim Sikkut.
  • Majandusministeeriumi IKT-asekantsler Siim Sikkut. Foto: Urmas Kamdron
OECD liikmesriikides e-valitsemise eest vastutavad tippametnikud kohtusid Lõuna-Korea pealinnas Soulis, kus nimetati uus eesistujariik. IKT-asekantsler Siim Sikkuti kui eesistuja rolliks on suunata OECD tööd loomist ja elluviimist e-valitsemise teemades järgnevatel aastatel, olles liikmesriikide ühisvaate esindajaks.
"OECD töö suunamine digiküsimustes on Eesti jaoks suur au ja vastutus. Eesistujana tahan tõsta võtmeteemaks e-riigi arengu juhtimise parima korralduse ja maailmapraktikate võrdluse, et suudaksime liikmesriikide vahel paremini koostööd teha. Teiste maade kogemusest saab iga liikmesriik õppida, kuidas riiklike e-teenuste arengutempo kiireneks ja samas ühtlustuks kogu riigis," kommenteeris Sikkut.
"Sel nädalal Soulis asetleidnud aastakohtumisel jagasime kolleegidega kogemusi, kuidas e-riigi arendamisel tärkavaid tehnoloogiaid kõige paremini rakendada. Lisaks oli kõne all, kuidas riigivalitsemist järjest rohkem andmepõhiseks arendada ning mil viisil IKT-lahenduste hankimist moderniseerida," lisas asekantsler Sikkut.
E-riikluse arengu globaalse mõtteliidrina on OECD Sikkuti sõnul end tõestanud, andes järjepidevalt välja värskeid analüüse ja riikide praktikate võrdlusi. "Kasutame neid ka Eestis e-valitsemise arendamisel väärt sisendina," selgitas ta OECD tegevuse olemust ja sellest saadavat kasu liikmesriikidele.
OECD tööd e-riikluse alal juhitakse töögrupi kaudu, mille osalised on OECD liikmesriikides e-valitsemise eest vastutavad ametnikud ja OECD tegevmeeskond. Töögrupi aastakohtumistel käsitletakse e-valitsemise arengu sõlmküsimusi ja vahetatakse häid praktikaid, analüüsitakse OECD uuringuid ning aasta jooksul riikide osalusel kogunenud alatöörühmade tulemid.
OECD-l on 35 liikmesriiki. Eesti kutsuti liituma 2010. aastal, Läti kaks aastat tagasi ja Leedust sai OECD liige selle aasta suvel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 14:29
Kuula arutelu riigi IT-majadest. “Ohus on kogu sektori ekspordivõime”
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele