Elisa lisab märtsis-aprillis oma Lõuna-Eestis asuvatele tugijaamadele 4G võrguseadmeid, mis võib teenuste kasutamisel tuua kaasa häireid.
- Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli Foto: Elisa
4G võrguseadmed lisatakse täiendavalt 35-le tugijaamale Võru-, Põlva- ja Valgamaal. Tulenevalt sellest võib kuni 15. aprillini esineda teatud piirkondades teenuste kasutamisel häireid.
Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul tõstab 4G teise sageduskihi lisamine internetikiirust 2-3 korda. „Piirkondadesse, kus on mobiilse interneti võrgukoormus tavapärasest suurem, lisame ka kolmanda sageduskihi,“ sõnas Polli.
Andmeside reaalsed keskmised kiirused jäävad tema sõnul 200–275 megabitini sekundis ning kolmanda kihiga piirkondades kuni 375 megabitini sekundis.
4G teine sageduskiht lisandub 81-le tugijaamale, viiele tugijaamale lisandub ka kolmas 4G sageduskiht. Antud projekti raames ühtegi täiesti uut tugijaama ei ehitata.
Polli sõnul luuakse 4G võrkude arendamisega ka eeldused 5G võrgu tulekuks järgnevate aastate jooksul. „Tehnoloogia ja teenused peavad valmistuma asjade interneti üha laiemaks levikuks ning seetõttu näeme juba lähitulevikus kliendinõudlust gigabitiste kiiruste järele,“ sõnas Elisa tehnoloogiaüksuse juht.
Seotud lood
Alanud aastal lõplikult ühendatud Elisa Eesti esimene majanduskvartal möödus edukalt ja ettevõtte EBITDA tõusis viimaste aastate kõrgeimale tasemele – 33,1 protsendini. Elisa Eesti käive oli 41,7 miljonit ning EBITDA 13,8 miljonit eurot.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.