Täna käivitus Eestis uus riskiinvesteeringute fond Superangel, mis hakkab panustama varajase faasi tehnoloogiaettevõtetesse, aidates neil kasvada.
Riskifondi asutajateks on ettevõtjad ja investorid Veljo Otsason, Rain Rannu ja Marek Kiisa ning nende juhitav Superangel plaanib 4 aasta jooksul investeerida 40 varajase faasi idufirmasse. Kokku kaasatakse investeeringuteks 20 miljonit eurot.
„Superangel on varajase faasi investeerimisfond ning me investeerime oma aega ja kapitali, et aidata luua ja kasvada uutel tehnoloogia-start-up'idel,“ rääkis fondi üks asutaja Veljo Otsason. „Investeeringutega alustame järgmisel nädalal,“ lubas ta. Otsason lisas, et keskmise iduinvesteeringu kestus on umbes 7 aastat.
Tema kinnitusel alustatakse investeerimist küll varajases faasis, kuid seejärel soovitakse jätkata ettevõtte toetamist ka jätkuinvesteeringutes. Investeering ühe firma kohta jääb 50 000 euro ja 1,5 miljoni euro vahele. „Fondi esimene investeering jääb suurusjärku 50 000- 200 000 eurot,“ kergitas ta eelseisvatelt tehingutelt saladusloori.
Seotud lood
Mobi Solutions avalikustas täna investeeringu liit- ja segareaalsuse (AR & MR) lahendusi pakkuvasse ettevõttesse Operose Labs. Lisaks loob Mobi 2 virtuaalreaalsuse demo- ja katselaborit — ühe Tallinnasse ja teise Tartusse.
Kiirendihankel osales seitse meeskonda, kellest neli vastasid kvalifitseerimisnõuetele. Lõpliku pakkumise esitas kolm meeskonda. Võitjaks valiti ühispakkumus, mille esitasid Mobi Solutions OÜ ja Astrec Baltic OÜ.
Noored eestlased on loonud mobiilse autode aurukäsipesu firma UpSteam, kuhu on teiste seas raha paigutanud Fortumo omanikud, Taxifysse ja Veriffi investeerinud Rain Rannu ja Veljo Otsason, kirjutas Äripäev
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.