Microsoft Ventures koos koostöös Madrona Venture Groupiga, Notion Capital ja Vertex Ventures Iisraeliga kuulutas teisipäeval, 10. oktoobril 2017, välja ülemaailmse start-up konkursi Innovate.AI, mille eesmärk on avastada uusi idufirmasid, mis töötavad tehisintellekti arendamise nimel. Konkursi võitjale annab Microsofti Ventures koos partneritega 3,5 miljoni euro väärtuses riskikapitali ja 2 miljonit eurot Azure'i krediiti.
- Microsofti Eesti ja Baltikumi regiooni juht Hristo Manov. Foto: Merje Laasi, Microsoft Baltikumi personalijuht
"Usume, et tehisintellektil on võime muuta ja arendada kõiki meie elu aspekte," ütles Microsofti Baltikumi regiooni juht Hristo Manov. “Eesti on rahvusvaheliselt tuntud erinevates valdkondades tegutsevate tugevate idufirmade poolest ning kindlasti leidub kohalikus start-up kogukonnas neid ettevõtteid, mis näevad selles konkursis oma võimalust rahvusvaheliseks arenguks. See on ettevõtjatele suurepärane võimalus uute toodete loomiseks, ainulaadsete tehisintelligentsete lahenduste kasutusele võtuks ning võimalik, et ka oma valdkonnas turuliidriks tõusmiseks,” sõnas Manov.
Osalemiseks peavad idufirmad, mis kasutavad tehisintellekti rakenduste, teenuste või platvormide arendamiseks, esitama taotluse Microsoft Ventures veebilehel. Miljon dollarit investeeringuid ja 500 000 dollarit Azure'i krediiti antakse Põhja – Ameerika, Euroopa ja Iisraeli parimale idufirmale. Eraldi 500 000 dollarilise investeeringu ning 500 000 Azure krediiti saab ettevõte, mis integreerib kõige paremini tehisintellekti ühiskonna arenguks.
Taotlusi võetakse vastu 10. oktoobrist kuni 31. detsembrini 2017. Ettevõtetel on õigus konkursil osaleda, kui taotluse esitamise päeval on suurendatud omakapitali ja/või laenude kogusummat vähem kui 4 miljonit dollarit ning arendavad toodet, teenust või platvormi, mis kasutab või kavatseb kasutada tehisintellekti.
Kuni 10 finalisti igast piirkonnast saavad võimaluse oma ideed isiklikult esitleda.
Tehistinellekti väärtustamine ja selle kogu maailmas kättesaadavaks tegemine on üks Microsofti põhiprintsiipe. Koos partnerettevõtetega aitab Micrsosoft Ventures kaasa tehisintellektiga kaasneva potentsiaali elluviimisele – suurendades ettevõtete tõhusust, turvalisust ja aidates lahendada ühiskondlikke väljakutseid.
Seotud lood
11. septembril tutvustas tööandja brändingu agentuur Instar koos personalijuhtimise ühinguga PARE kõrg- ja kutsekoolide õpilaste tööootuste uuringu tulemusi ja tunnustas Eesti 2017. aasta atraktiivsemaid tööandjaid. Eesti tudengite tööootuste uuringu 8-aastase ajaloo jooksul on Skype osutunud juba kuuendat korda tudengite hinnangul Eesti atraktiivseimaks tööandjaks.
Renault Grupp koos Microsofti ja VISEOga ehitasid sel suvel valmis digitaalse auto hooldusraamatu prototüübi. Selle loomisel kasutati blockchain tehnoloogiat, mis tagab, et informatsioon autopassis on talletatud kindlalt ja turvaliselt.
TTÜ Mektorys alustab neljandat korda äriideede arenguprogramm STARTERtech, mis viib kokku ligi 200 õppurit ja 15 ettevõtjat leidmaks koos uudseid ärivõimalusi ja lahendusi. Täna toimunud avaüritusel esitlesid suurfirmade juhid tudengitele oma valdkonna trende ja probleeme, mida lahendada.
Operose Labs arendab koostöös äsja Aasta Ettevõtte tiitli pälvinud lennukite remondi- ja hooldusteenuseid pakkuva ettevõttega Magnetic MRO lennukite välisilme visualiseerimiseks mõeldud rakendust, mida on võimalik kasutada Microsoft HoloLens tarkade prillide abil. Rakendus annab võimaluse kliendil näha uut kujundust lennuki kerel enne värvimistöödega alustamist, teatas ettevõte.
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele