14. augustil 2017 allkirjastasid koostöölepingu E-riigi Akadeemia Sihtasutus (eGA) ja Eesti IKT Klaster, keda esindab Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL). Pooled soovivad teha koostööd, et Eesti e-riigi edulugu maailmas paremini esile tõsta.
- ITL-i juhatuse liige Andre Krull Foto: Erakogu
ITL-i juhatuse liikme Andre Krulli sõnul on eGA e-valitsemise, e-demokraatia ja küberturvalisuse alast teadmust väga edukalt levitanud.
„Soovime eGA ja IKT klastri koostöös tutvustada Eesti e-valitsemise kogemust välisriikides ja suurendada võimalust, et esialgsed tutvumis- ja analüüsiprojektid arenevad suuremahulisteks projektideks,“ selgitab Andre Krull. „Samuti näeme võimalusi toetada koos senisest enam Eesti avaliku sektori kompetentsi kaasamist välisprojektide edukasse elluviimisesse.“
E-riigi Akadeemia direktori Arvo Otti sõnul on Eesti e-riigi kogemusest huvitatud paljud valitsused. “Näeme Aafrika ja Kariibimere riikide kasvavat huvi, sest neid võlub Eesti e-riigi lahenduste paindlikkus ja hea hinna-kvaliteedi suhe. Samas ei saa ükski valitsus Eesti e-riiki üks ühele üle võtta, sest igal riigil on oma seadusandlik, organisatsiooniline ja kultuuriline taust. Seetõttu vajavad valitsused või organisatsioonid sageli abi muudatuste juhtimisel, et olla valmis oma headust tõestanud IT-lahendusi hankima,” selgitas Ott.
Otti sõnul on koostöö Eesti IT-ettevõtetega on loomulik osa akadeemia tegevusest. “Oleme koostöös Eesti IT-ettevõtetega ellu viinud kümmekond projekti. Neist töömahukaim on hetkel käsil olev turvalise ametkondadevahelise andmevahetuslahenduse ehitamine Ukraina valitsusele,” märkis ta.
Koostöölepingu raames on esimesteks tegevusteks omavahelise infovahetuse tihendamine osapoolte projektide osas ning ühise seminarisarja algatamine.
E-riigi Akadeemia (eGA) on 2002. aastal loodud infoühiskonna arengu nõustamis- ja mõttekeskus, mis loob ja levitab Eesti ja rahvusvahelist e-riigi, e-demokraatia ja küberturvalisuse teadmust.
Klaster on Eesti IKT ettevõtete vabatahtlik koostööplatvorm, mille eesmärgiks on muuhulgas oma liikmete ühine turundamine välisturgudel ja nende ekspordivõimekuse tõstmise kaudu oma liikmete tulu suurendamine.
Seotud lood
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) uus juhatus valis 15. mail liidu presidendiks äritarkvara ettevõtte Columbus Balti regiooni juhi Ivo Suursoo. Asepresidendi ametis jätkab AS Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste.
4. oktoobril saavad Tallinnas rahvusvahelisel ministrite tasemel toimuval E-partnerluse konverentsil kokku ligemale 150 osalejat, nende hulgas kuue ELi idapartnerluse riigi kodanikuühenduste ja ametkondade esindajad ja ELi riikide tippeksperdid, et jagada infot IT-tehnoloogiate kasutamisest otsustusprotsesside läbipaistvuse ning küberruumi turvalisuse tagamisel.
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) tunnustas tänasel 17. sünnipäevale pühendatud seminaril ITLi Aasta auhinnaga 2016. a. kõige enam IKT valdkonnas silma paistnud isikuid, ettevõtteid ja tegusid. Auhinnad jagati kategooriates Aasta Idee, Aasta Tegija, Aasta Tegu ja Aasta Läbimurdja.
Euroopa infotehnoloogia- ja telekommunikatsiooni sektorit esindava ettevõtlusliidu Digital Europe’i peadirektor Cecilia Bonefeld-Dahl loodab, et Tallinnas 29. septembril toimuva digitaalvaldkonna tippkohtumisega algab kõige kõrgemal poliitilisel tasandil arutelu selle üle, kuidas digitehnoloogiate abil ümber kujundada Euroopa majandust, tööstust, aga ka ühiskonda laiemalt. ITL tõstab kohtumise olulisust esile ja loodab tulevikku vaatavaid kokkuleppeid.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.