• 23.03.17, 17:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

ITL tunnustas kõige mõjukamaid tegijaid IKT valdkonnas

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) tunnustas tänasel 17. sünnipäevale pühendatud seminaril ITLi Aasta auhinnaga 2016. a. kõige enam IKT valdkonnas silma paistnud isikuid, ettevõtteid ja tegusid. Auhinnad jagati kategooriates Aasta Idee, Aasta Tegija, Aasta Tegu ja Aasta Läbimurdja.
Aasta Tegija tiitlid said Karoli Hindriks ja Kaidi Ruusalepp
  • Aasta Tegija tiitlid said Karoli Hindriks ja Kaidi Ruusalepp Foto: Aali Lilleorg
ITLi tegevjuhi Jüri Jõema sõnul tuleb juhtida avalikkuse tähelepanu IKT valdkonna olulisematele protsessidele ja suundumustele. ITL annab auhindu välja alates 1998. aastast. „Eesti IKT valdkonda kõige enam mõjutanud tegijad on kõrge lennuga ka maailma mastaabis. Tahame neid selle eest tunnustada,“ rääkis Jõema.
Aasta Idee 2016
Paberivaba logistika algatuse eest Eesti Ostu- ja Tarneahela Juhtimise Ühingule Prolog, kes koordineerib esindusliku koostöövõrgustiku tööd. Lähiaastatel plaanitakse logistika- ja transpordisektori infovahetus digitaliseerida nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil. Jõema tõdes, et paberivaba logistika võimaldab suurendada andmete kvaliteeti, annab parema ülevaate tarneahelas toimuva kohta, suureneb tarnekindlus ning kaubad liiguvad kiiremini.
Tieto Eesti äriarendusjuht Heiti Mering, Single Window esindaja Ulrika Hurt ja PROLOG juhatuse esimees Tõnis Hintsov
  • Tieto Eesti äriarendusjuht Heiti Mering, Single Window esindaja Ulrika Hurt ja PROLOG juhatuse esimees Tõnis Hintsov Foto: Joanna Jõhvikas
Aasta Tegijad 2016
Kaidi Ruusalepp ja Karoli Hindriks valiti Euroopa startup- ja riskikapitali maailma 50 mõjukaima naise hulka. Finantsmaailmas innovatsiooni levitav Kaidi Ruusalepp on idufirmade börsi Funderbeam asutaja ja tegevjuht. Karoli Hindriks on asutanud Jobbaticali platvormi, kus pakutakse eneseteostamise võimalust tehnoloogiavaldkonna professionaalidele. „Neid kahte eestlannat, kes riigipiire millekski ei pea, on märgatud mujalgi,“ lausus Jüri Jõema. „Nad oskavad reageerida nõudlusele ning on käivitanud idufirmade turuplatsi ning põnevate töökohtade ja professionaalide kohtumispaiga. Ka ITL tahab neid ära märkida ja suurte mõtete teostamisele hoogu juurde anda," lisas Jõema.
Aasta Tegu 2016
Ka aasta tegu tunnustusi anti välja kaks.
Vali-IT programmi ellukutsumise eest Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile. Programmi „Vali IT!“ käigus pakutakse 500 inimesele järgmise 3,5 aasta jooksul võimalust end täiendada. „Sellele täienduskursusele kandideerijatel on võimalus oma karjäärile uus suund anda ning tulevikus tarkvaraarendajana tööturule suunduda,“ märkis Jõema.  
MKMi Riigi infosüsteemide osakonna projektijuht Merilen Sõrmus ja juhtivspetsialist Ave Lauringson.
  • MKMi Riigi infosüsteemide osakonna projektijuht Merilen Sõrmus ja juhtivspetsialist Ave Lauringson. Foto: Joanna Jõhvikas
Aasta seadusemuudatuse eest, mis vähendab valguskaablite paigalduskulusid, Riigikogu liikmete algatusgrupile. Seadusemuudatuse algatasid Tanel Talve, Andres Metsoja, Mihhail Stalnuhhin, Andres Ammas, Henn Põlluaas ja Kristjan Kõljalg. Jõema selgitas, et seaduseks saanud eelnõu loob eeldused lairibaühenduste viimiseks kodude, ettevõtete ja asutusteni sel moel, et ühiskasutusse võetakse olemasolevad elektripostid ja muu taristu, et nende külge paigaldada sidevõrgu elemente.  
Riigkogu algatusgrupi liige Andres Metsoja ja juht Tanel Talve.
  • Riigkogu algatusgrupi liige Andres Metsoja ja juht Tanel Talve. Foto: Joanna Jõhvikas
Aasta läbimurdja 2016
Skeleton Technologies OÜ-le kiire ja muljetavaldava läbimurde eest nii Euroopas kui ka mujal maailmas. Superkondensaatoreid tootev Skeleton Technologies nimetati teist aastat järjest maailma saja mõjukaima innovaatilisi ja puhtaid energialahendusi väljatöötava ettevõtte hulka, käivet kasvatati kordades, Aasia riskikapitalifondi juhtimisel saadi miljoneid väärt rahasüst, Eestisse ehitati tehas. Jõema sõnul on heast ideest kasvamas võimas äri. 
Skeleton Technologies OÜ tootmise ja arenduse juht Ants Vill
  • Skeleton Technologies OÜ tootmise ja arenduse juht Ants Vill Foto: Joanna Jõhvikas
  • Foto: Aali Lilleorg

Seotud lood

Uudised
  • 31.03.17, 09:59
Eesti ettevõte avas Euroopa suurima superkondensaatorite tehase
Skeleton Technologies avas superkondensaatorite masstootmiseks 29. märtsil Saksamaal Dresdeni lähistel uue tehase, mis võimaldab ettevõttel jõuliselt oma tootmisvõimsust suurendada.
Uudised
  • 29.08.17, 10:03
Avanes kandideerimine Rootsi äriauhinnale
Algas kandideerimine ettevõtluskonkursile Rootsi Äriauhind 2017, millega julgustatakse Eesti ettevõtteid oma Rootsi kolleegidega rohkem koostööd tegema ning välisturgudele laienemise peale mõtlema.
Uudised
  • 09.04.17, 18:31
Kaubanduskoda tunnustas aumärkidega Eesti majandusse panustajaid
8. aprillil toimunud kaubanduskoja traditsioonilisel Kevadballil tunnustas koda I, II ja II klassi aumärkidega inimesi, kes on mänginud olulist rolli Eesti ettevõtluskeskkonna kujundamisel ning kelle isiklikke saavutusi ettevõtluses saab seada eeskujuks.
Uudised
  • 28.03.17, 10:21
Skeleton: tehase avamiseks Saksamaal on kolm põhjust
Energiasalvesteid tootev Skeleton Technologies avab sel kolmapäeval Saksamaal Dresdeni lähistel tehase, mille nimel on firma tööd teinud juba aastaid, kirjutas Äripäev.
  • ST
Sisuturundus
  • 06.12.24, 13:34
Tehnoloogia, protsessid. Kui tugev on sinu ettevõte kui “maja”?
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele