Energiasalvesteid tootev Skeleton Technologies avab sel kolmapäeval Saksamaal Dresdeni lähistel tehase, mille nimel on firma tööd teinud juba aastaid, kirjutas Äripäev.
- Skeleton Technologiesi asutajad Oliver Ahlberg ja Taavi Madiberk. Foto: Eiko Kink
Tehase pidulik avamine toimub 29. märtsil ning Eestit esindab tseremoonial muuhulgas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.
Tehas tuleb 30 kilomeetri kaugusele Dresdenist ning Eesti firmaga samas hoones asub ka Daimleri energiasalvestite divisjon. Tootmisparameetrite paika saamiseks on Skeleton teinud tööd üle kolme aasta, rääkis Skeletoni asutaja Taavi Madiberk
mullu sügisel Äripäevale.
Ta rääkis ka, et aastaks 2020 sihib Skeleton 150 miljoni euro suurust käivet. Tootmisvõimsuse poolest on Saksamaal avatava tehase võimekus ligikaudu 60 miljonit eurot käivet aastas.
Dresdeni lähistele Großröhrsdorfi otsustas salvestitootja tehase Madiberki sõnul rajada kolmel põhjusel. "Esiteks, Saksamaa turg moodustab maailmaturust pea neljandiku ning hetkel pole seal kohalikku tootjat. Paljude ettevõtete jaoks on väga oluline logistiline lähedus ning kohalik inseneritugi," ütles ta sügisel.
"Teine faktor on väga hea kvalifitseeritud tööjõu kättesaadavus. Kolmas aspekt seisneb finantseerimistingimustes. Appi tuli meile Saxonian Development Bank, kes pani projektile õla alla," märkis Skeletoni kaasasutaja septembris.
Veebruaris allkirjastas Skeleton Technologies Euroopa Investeerimispangaga laenulepingu 15 miljonile eurole, kusjuures lepingul on garantii niinimetatud Junckeri fondilt.
Allkirjastamistseremoonia järel
rääkis Madiberk, et EIB laenu toel on Euroopa juhtiva superkondensaatorite tootja eesmärk jõuda väärtusahelas järgmisele tasemele – saada komponenditootjast täislahenduse pakkujaks. Teiseks vajas firma aga laenu tootmise laiendamiseks nii Eestis Viimsis, kus tehas valmis mullu, kui ka Saksamaal.
Seotud lood
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) tunnustas tänasel 17. sünnipäevale pühendatud seminaril ITLi Aasta auhinnaga 2016. a. kõige enam IKT valdkonnas silma paistnud isikuid, ettevõtteid ja tegusid. Auhinnad jagati kategooriates Aasta Idee, Aasta Tegija, Aasta Tegu ja Aasta Läbimurdja.
Malaisia riskikapitali investeerimisfirma FirstFloor Capitali juhtimisel sai 13 miljoni euroni küündiva uue investeeringu Eesti ettevõte Skeleton Technologies, millel on nüüd potentsiaal rahvusvahelise superkondensaatorite turu muutmiseks ja areneda kasutusvalmis energiasalvestitele spetsialiseeruvaks ettevõtteks.
Skeleton Technologies avas superkondensaatorite masstootmiseks 29. märtsil Saksamaal Dresdeni lähistel uue tehase, mis võimaldab ettevõttel jõuliselt oma tootmisvõimsust suurendada.
Skeleton Technologies valiti täna teist aastat järjest maailma saja mõjukaima ettevõtte hulka, mis töötavad välja innovaatilisi ja puhtaid energialahendusi. Edetabelisse kandideeris sel korral rekordiliselt palju ettevõtteid - 9900 firmat 77 riigist.
Arvutite ja nende lisaseadmete müügi, hoolduse ja garantiiremondiga tegelev Datagate OÜ läbis hiljuti järjekordse ISO sertifitseerimise, mis on juhatuse liikme ja finantsdirektori Natalia Ivanova sõnul andnud aastate jooksul palju juurde nii ettevõtte igapäevatööle kui ka suhtlusele partnerite, klientide ja töötajatega.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele