Möödunud kvartalis paigutasid investorid fintechi-ettevõtetesse rohkem raha kui iial varem, vahendab uudisteagentuur Reuters.
- TransferWise`i asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann. Foto: Eiko Kink
Kokku tehti teises kvartalis 251 tehingut kokku 5,19 miljardi dollari eest. Võrdluseks: aasta varem oli see number 3,75 miljardit. Suurem osa tehingutest leidis aset USAs, Euroopas olid investorid ettevaatlikumad. SoftBanki suured tehingud paisutasid aga Aasia osa: nii pani Jaapani investeerimisfirma 1,4 miljardit dollarit One97-sse. Suurimate tehingute seas oli ka näiteks USA blockchaini-tehnoloogia ettevõte R3, mis sai investoreilt 107 miljonit dollarit.
CB Insightsi veebilehe järgi, mis koondab erinevate sektorite "ükssarvikuid" ehk idusid, mis on väärt rohkem kui miljard dollarit, on maailmas praegu 25 fintechi-ükssarvikut. Enamik neist asub USAs ja Hiinas. Euroopast on esindatud Rootsi ettevõte Klarna, Hollandi Adyen, Eesti/Suurbritannia TransferWise, Šveitsi Avaloq Group ja Suurbritannia Funding Circle.
Seotud lood
Rahvusvaheline finantstehnoloogiafirma TransferWise teatas täna 280 miljoni dollarilise investeeringu kaasamisest. 2017. aasta alguses kasumisse jõudnud ettevõte keskendub hetkel Borderless virtuaalkonto teenuse arendamisele ning tegevuse laiendamisele Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna kasvavatel turgudel. Tulevikuplaanid hõlmavad laienemist Indiasse.
Täna algab Tallinnas Kultuurikatlas Euroopa Liidu teadusministrite kahepäevane kohtumine, kus arutatakse, kuidas suurendada teaduse ja innovatsiooni mõju Euroopas ning muuta teaduskoostöö rahastamine lihtsamaks ja läbipaistvamaks.
Maksevahendaja Transferwise’i asutajad Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann müüvad SkyNewsi andmetel ettevõtte järgmises rahastusvoorus esimest korda firma aktsiaid.
Eesti ettevõtja Hendrik Roosna pääses oma idufirmaga Silicon Valley ihaldatuimasse ärikiirendisse. Tema projekti esimesteks investoriteks olid näiteks Gmaili ja Yahoo loojad ning mitmed teised USA riskikapitalistid, kirjutas Äripäev.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.