Eesti ettevõtja Hendrik Roosna pääses oma idufirmaga Silicon Valley ihaldatuimasse ärikiirendisse. Tema projekti esimesteks investoriteks olid näiteks Gmaili ja Yahoo loojad ning mitmed teised USA riskikapitalistid, kirjutas Äripäev.
"Selline kogemus on USAs CVs parem kui Cambridge’i ülikooli diplom, sellega sa saad otse investorite juurde, sind kuulatakse alati ära,“ sõnas Roosna.
Roosna alustas Silicon Valleys Upgraded Technologiesi nimelise firmaga tänavu suvel. Tegemist on uudse fintech-platvormiga, mis arendab edasi erinevate seadmete väärtuse ajas muutumise analüütikat, sidudes selle finantseerimise ja kindlustusega.
„Tundsin, et turul on vajadus uurida asjade väärtuse ajas muutumist. Ehk kui palju on väärt telefon aasta hiljem,“ selgitas Roosna.
Upgraded on esimene Eesti fintech-firma Silicon Valley ärikiirendis Y Combinator ning teine Eestiga seotud firma alates 2005. aastast. Sealt on koos mitmemiljonilise investeeringuga tuule tiibadesse saanud ka Click & Grow.
Programmi tingimused olid, et ettevõte asutatakse USAs, Y Combinator investeerib sellesse 120 000 dollarit ja saab 6% osaluse.
Projekti investeeris koos teiste Eesti investoritega ka rahvusvahelist mobiilimaksete teenust pakkuva Fortumo asutaja Rain Rannu. Rannu sõnul on selleks, et Silicon Valleys läbi lüüa, vaja paljude asjade kokkulangemist. „Head ideed, õiget tiimi just konkreetse probleemi lahendamiseks, suurt potentsiaalset turgu, head ajastust ja tugevat elluviimisvõimekust,“ loetles Rannu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Möödunud kvartalis paigutasid investorid fintechi-ettevõtetesse rohkem raha kui iial varem, vahendab uudisteagentuur Reuters.
Pakiroboteid arendav eestlaste idu Starship Technologies lõi käed Mercedes-Benziga, kellega hakkavad robotite emalaeva välja töötama.
Euroopa Kohtu hiljutisele lahendile tuginedes võib internetis lingi jagamine kaasa tuua autoriõiguste rikkumise. Varasem kohtupraktika lubas viidata veebilehtedele, kui neis sisalduvad autoriõigustega kaitstud teosed olid juba internetis kättesaadavad. Nüüd aga tuleks hüperlinkijal esmalt veenduda, kas need teosed on viidataval veebisaidil ikka seaduslikult või mitte.
Euroopa Kohus otsustas, et iga tasuta wifi pakkuja peab kaitsma oma wifi võrgu parooliga. Otsus sunnib ka Eesti ettevõtjaid kaaluma, kas jätkata tasuta interneti pakkumist.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.