• 19.07.17, 01:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Oluline töövõit ELi ministrite kohtumiselt - Tallinnas allkirjastati 5G deklaratsioon

Täna, 18. juulil allkirjastasid ELi telekommunikatsiooniministrid ühiselt deklaratsiooni, mis annab tõuke 5G võrkude väljaarendamiseks Euroopas.
Oluline töövõit ELi ministrite kohtumiselt - Tallinnas allkirjastati 5G deklaratsioon
  • Foto: Arno Mikkor (EU2017EE)
„5G võrke kasutatakse tulevikus suhtlemiseks kõikjal ja kõigi poolt. Mul on väga hea meel, et meil õnnestus deklaratsioon allkirjastada,“ märkis ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo. „See näitab, et liikmesriigid mõtlevad tulevikule ja on valmis viima Euroopa digitaalset konkurentsivõimet järgmisele tasandile. 5G võimaldab kiiremaid mobiilse Interneti ühendusi kogu Euroopas ja aitab kaasa uute tehnoloogiate välja arendamisele, nagu ühendatud autod, uuenduslikud tööstuslikud seadmed, e-tervise algatused jne,“ lisas Palo.
Deklaratsiooni abil kinnitavad liikmesriigid valmisolekut edendada Euroopat kui juhtivat 5G turgu ja leppida edaspidi kokku tulevases 5G standardis. Samuti rõhutatakse vajadust luua õiged eeltingimused 5G täieliku potentsiaali ärakasutamiseks (nt 5G võrkude jaoks vajalike raadiosageduste kättesaadavus ning sageduste piiriülene koordineerimine). Deklaratsiooni allkirjastas 28 ELi liikmesriigi telekommunikatsiooni ministrit ja kõrgetasemelist esindajat, lisaks Norra.
Prognoosi kohaselt on aastaks 2020 maailmas hinnanguliselt 26 miljardit ühendatud seadet ning 70% inimestest omab nutitelefoni. 5G on seetõttu ELi digitaalse ühtse turu, tuleviku tööstusharude, kaasaegsete avalike teenuste ja uuenduslike rakenduste üks peamisi tugisambaid. See võimaldab soodustada ühenduvust ja tagada, et tarbijad ja ettevõtted saaksid kasu kõigist Euroopa tööstussektoritest, mis on samal ajal hädavajalik Euroopa konkurentsivõime suurendamiseks.
„5G tagab sujuva ja asukohast peaaegu sõltumatu ühenduvuse mitte ainult üksikutele kasutajatele, vaid ka erinevatele seadmetele eri majandussektorites,“ lisas Palo.
Mis on 5G? Viienda põlvkonna võrgutaristu ehk 5G on tehnoloogia, mida on meil tarvis juba lähitulevikus ja mis toetab ülemaailmsete majanduslike ja ühiskondlike tegevuste digitaliseerimist. See on hädavajalik, et tagada suhtlemisvõimalused ka tulevikus, kui võrku on ühendatud miljardeid seadmeid, mis peavad olema ühendatud igal ajal ja igas kohas. Tehnoloogia on võimeline pakkuma kasutajatele kordades suuremaid andmemahte ja garanteeritud kvaliteediga ühendust. 5G standard peaks plaanide kohaselt valmima aastaks 2020.
 

Seotud lood

Uudised
  • 24.07.17, 12:27
Euroopa Liidu teadusministrid arutavad Tallinnas teaduse ja innovatsiooni mõju
Täna algab Tallinnas Kultuurikatlas Euroopa Liidu teadusministrite kahepäevane kohtumine, kus arutatakse, kuidas suurendada teaduse ja innovatsiooni mõju Euroopas ning muuta teaduskoostöö rahastamine lihtsamaks ja läbipaistvamaks.
Uudised
  • 04.12.17, 09:33
Minister Palo juhib täna eesistumise viimast telekomiministrite kohtumist
Täna, 4. detsembril toimub Brüsselis Eesti ELi nõukogu eesistumise viimane Euroopa Liidu telekommunikatsiooniministrite nõukogu. Kohtumise fookuses on andmete vaba liikumine, 5G võrgu ühenduvus ja BEREC-i määrus, mis käsitleb Euroopa ühendatuse ja digitaalse ühtse turu arendamist.
Uudised
  • 18.07.17, 16:52
Andmed on uus nafta – Eesti võimalus
Kui Eesti suudab oma Euroopa Liidu eesistumise ajal andmete vaba liikumise vajalikkusest käima lükata vähemalt mõistliku ja informeeritud debati, on palju ära tehtud, leiab mõttekoja Lissaboni Nõukogu president Paul Hofheinz.
Uudised
  • 29.09.17, 12:43
Telia testib Eestis esmakordselt 5G võrgu võimalusi
Telia ja Tallinki koostöös testitakse septembris Tallinki reisilaeval 5G mobiilsidetehnoloogia pakutavaid võimalusi, mille tulemusena on juba tuhanded reisijad saanud laeval kasutada ülikiiret internetti.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 14:29
Kuula arutelu riigi IT-majadest. “Ohus on kogu sektori ekspordivõime”
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele