Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise jooksul keskendub Eesti tollivaldkonnas ühiste IT-infosüsteemide arendamise küsimustele, et jõuda kuluefektiivsete lahendusteni ja vältida dubleerimist. Samuti jätkuvad arutelud selle üle, kuidas paremini takistada terrorismi rahastamiseks mõeldud sularaha ülepiirilist liikumist ja kultuuriväärtuste ebaseaduslikku importi.
Maksu- ja tolliameti peadirektor Valdur Laid ning tollikoostöö töögrupi juht Ardi Mitt tutvustasid 23. juunil Austrias toimunud tollijuhtide kohtumisel oma kolleegidele Eesti eesistumise prioriteete tolliliidu ja tollikoostöö töögruppide eestvedamisel.
EL-i tollisüsteemid ühtne arendamine on taas päevakorda tõusnud seoses uue tolliseadustiku rakendamisega, kus riigid liiguvad tolliteenuste digitaalsel arendamisel ja kaasajastamisel erinevas tempos. Eesti jätkab eesistumise ajal arutelu võimaluse üle minna EL-i siseselt järk-järgult üle IT-süsteemide ühisele arendusele, mis väldiks dubleerimist ja annaks võimaluse nii halduskoormuse kui maksumuse vähendamiseks.
Terrorismi rahastamise tõkestamiseks plaanitakse edasi liikuda sularaha kontrolli määruse eelnõuga. Praegu tuleb EL-i piiril esitada deklaratsioon, kui kaasas on rohkem kui 10 000 eurot sularaha. Uus määrus paneks muuhulgas paika, kuidas kontrollida piiriülest sularaha liikumist posti- ja kullersaadetistes.
Samuti jätkavad liikmesriigid arutelu, kuidas takistada terrorismi rahastamist kultuuriväärtuste impordi efektiivsema kontrolliga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maksu- ja tolliamet avas uue tollirakenduse, mille abil saab väljastpoolt EL-i tellitud postipaki deklareerida lihtsalt ja kiirelt ning sealsamas tasuda ka vajalikud maksud.
Möödunud aasta tulusid deklareeriti Uberi ja Taxify kaudu viis korda enam kui mullu, samuti suurenes nii välistulude kui üüritulu deklareerijate arv, teatas Maksu- ja tolliamet pressiteate vahendusel.
Maksu- ja tolliamet (MTA) võimaldab koos osa Eestis tegutsevate jagamismajanduse ja ühisrahastu platvormidega saata eelmise aasta tuluandmed otse e-maksuametisse/e-tolli ning kanda need automaatselt tuludeklaratsiooni vastavasse lahtrisse.
Maksu- ja tolliamet (MTA) ning rahandusministeeriumi infotehnoloogiakeskus (RMIT) allkirjastasid 25. mail Cybernetica AS-ga arenduslepingud e-maksuameti/e-tolli (e-MTA) olulises osas uuendamiseks. Lõplikult 2020. aastal valmivas e-keskkonnas on kliendile edaspidiselt tagatud tema maksu- ja tolliasjadest parem ülevaade ja mugavad kasutusvõimalused. Keskkonnas pakutavaid teenuseid saavad sobiva autentimisvahendi korral edaspidi kasutada kõik ELi kodanikud.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.