• 22.06.17, 15:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti uuring: bitcoinide kaevandamine on praegu isegi algajale kullaauk

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputöös analüüsis finantsjuhtimise eriala üliõpilane Merri Keerd, et eraisik jääb nn pilvekaevandamisega kasumisse isegi bitcoini 440-dollarise hinna juures, kuid praegu maksab üks virtuaalvaluuta ühik juba 2500 dollarit.
Eesti uuring: bitcoinide kaevandamine on praegu isegi algajale kullaauk
  • Foto: Pixabay
"Kaevandamise keerukuse tõttu ei ole tavakasutajal kindlasti mõtet üksi oma seadmega kaevandama hakata. Õige energiakulu ja arvutusvõimsuse suhtega seadme valikul võib kasumlik olla ühiskaevandamine ehk oma seadme liitmine üle veebi nö kooperatiivi. Aga alustava investori jaoks on kindlasti lihtsaim võimalus pilvekaevandamine – investor maksab teenustasu ja töö teeb ära teenusepakkuja seade," selgitas Keerd.
"Näiteks teeniks levinud seadmega Antminer S9 kaevandamisel 1280-dollarilise bitcoini väärtuse juures päevas 5,96 USA dollarit kasumit. Teenusepakkuja Hashnest kaudu samaväärsetel tingimustel aga isegi 6,63 dollarit,” rääkis Keerd ja lisas, et praeguseks on virtuaalraha hind kahekordistunud.
"Mina soovitaksin teenusepakkujaid Hashnest, Genesis Mining või Eobot. Oma seadmega ühiskaevandamiseks on efektiivseim seade Antminer S9. Jaanuaris 2017 ületas bitcoini väärtus 1000 USA dollari piiri, aga Antminer S9-ga kaevandamine oleks kasumlik ka veel väärtuse juures 440 dollarit," lisas Keerd.
Bitcoin on virtuaalne ja detsentraliseeritud valuuta. Suurim erinevus võrreldes tavavaluutadega on kolmanda osapoole ehk panga puudumine. 

Seotud lood

Uudised
  • 20.08.17, 19:16
Veel üks tõestus, et bitcoin on mullis
Bitcoin on mullis ning lennukad hinnaprognoosid ainult kinnitavad seda, kirjutab MarketWatchi kolumnist Brett Arends.
Uudised
  • 26.06.17, 10:22
Eestis üritatakse käima saada utoopist krüptopanka
Krüptoraha hulluse tuules tahab Eesti firma luua sellel põhinevat panka. Üle maailma on kokku aetud kümneid miljoneid eurosid, kuid ettevõtmine tekitab investorites ja finantsinspektsioonis küsimusi, kirjutab Äripäev.
Arvamused
  • 27.06.17, 20:02
Koolijuht: Eesti peaks Aafrikasse ja Aasiasse värbamiskeskused tegema
Praxise analüüsi kohaselt kaotab Eesti 2040. aastaks praeguste hõivemäärade jätkumisel 122 000 töötajat. Seetõttu võiks riik rajada Aafrika ja Aasia riikidesse värbamis- ja koolituskeskused ja alustada helgemate peade importi, ütles Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuht Kristjan Oad.
Uudised
  • 29.08.17, 15:36
Varsti ei kujuta me oma elu ilma krüptorahata ettegi
Liina Laasi tuntakse internetis EstonianTraderi nime all. Kaupleja, kelle erihuviks on krüptorahad, on veendunud, et see on justkui internet: alguses ei saanud keegi sellest aru ja hiljem ei kujuta keegi oma elu selleta ette.
  • ST
Sisuturundus
  • 06.12.24, 13:34
Tehnoloogia, protsessid. Kui tugev on sinu ettevõte kui “maja”?
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele