Fujitsu Estonia andis koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondiga välja 1300 eurose stipendiumi koos Fujitsu Forum 2017 külastusega Münchenis. Stipendiumi sai TTÜ informaatika eriala bakalaureuseõppe üliõpilane Eva Maria Veitmaa.
Fujitsu Estonia personalijuhi Elery Ulmova sõnul on ettevõte võtnud eesmärgiks toetada tublisid informaatikaüliõpilasi. "Aitame neil pühenduda õpingutele ja saada lisateadmisi väljaspool ülikooli korraldatavatelt konverentsidelt ja kursustelt. Oleme varasemalt toetanud stipendiumi välja andmisi ja IKT lõputööde konkurssi, kuid ettevõtte nimelist stipendiumit anname välja esimest korda. Fujitsu on väga rahul Tallinna Tehnikaülikooli IT üliõpilaste ettevalmistusega. Tahame panustada omalt poolt rohkem koostöösse ülikooliga,” selgitas ta.
Fujitsu Estonia stipendiumi andmine tõstab Ulmova hinnagul ülikoolides teadlikkust ettevõttest ning toob parimaid õpilasi praktikale ja tööle. Mullu oli tarkvaraosakonnas 6 praktikanti ning nad kõik jäid tööle. Fujitsu töötajaskond on viimase 7 aastaga kasvanud ligi 10% aastas ja tänaseks on töötajaid kokku 330.
Stipendiumi saanud üliõpilane Eva Maria Veitmaa plaanib suvel teadmisi täiendama minna Poolas toimuvale IT-alasele kursusele, kus keskendutakse mobiilirakenduste arendamisele. Osa stipendiumist läheb osalustasu ja reisikulude katteks. "IT eriala tudengitele on väga tähtis, et Fujitsu Estonia neid tunnustab ja nende omanimelise stipendiumiga toetab,” lausus Veitmaa.
Eesti IT lahenduste hetkeolukorda kommenteerides hindab ta õnnestumiseks e-residentsuse programmi. Huvitavatest rakendustest toob ta välja juuni alguses välja kuulutatud TTÜ strateegilise digireformi TalTechDigital, millega muudetakse nii õppimist kui ka õpetamist mitte ainult TTÜs, vaid laiemalt.
Tänased internetikasutajad peaksid Veitmaa arvates tähelepanu pöörama küberhügieenile: “Sageli on märgata puudujääke turvalisuse valdkonnas. Ei teadvustata endale, kui kerge on tänapäeval interneti vahendusel kuritegevuse ohvriks sattuda ja et igast tegevusest jääb jälg. Küberhügieeni tasuks õpetada maast madalast.”
Veitmaa on sel kevadel abiõppejõud TTÜs java põhikursusel, ta on olnud Microsoft User Groupi turundusjuht ja informaatikat propageeriva tuuri Geeks on Wheels peakorraldaja.
Fujitsu Estonia stipendium
AS Fujitsu Estonia stipendium on ette nähtud Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia teaduskonna edukale bakalaureuseõppe üliõpilasele, kes on TTÜ-s immatrikuleeritud ja ei ole taotluse esitamise hetkel akadeemilisel puhkusel, õpib täiskoormusel, ainepunktide maht avalduse esitamise ajal vähemalt 90 EAP, kel puuduvad õppevõlgnevused, kel on soov end edaspidi rakendada õpitud erialal. Stipendiumi kandidaatidel on võimalus praktikaks AS Fujitsu Estonias ja stipendiaatidel osaleda ettevõtte konverentsidel, tänavu Fujitsu foorumil Münchenis.
Fujitsu
Fujitsu on juhtiv Jaapani informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiafirma. Ettevõttel on 155 000 töötajat rohkem kui 100 riigis, Fujitsu Estonias töötab 330 inimest. Ettevõtte 31. märtsil lõppenud majandusaasta müügitulu oli 35,5 miljardit eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Seth Lackman asus tegevdirektorina ametisse alates 16. aprillist 2018. Lackman saab olema Fujitsu Eesti ja Soome juhtkonna liige. Fujitsu Estonia ja Fujitsu Finland jätkavad tihedat koostööd arendamaks olemasolevaid ja uusi projekte Eestis. Lackman allub otse Fujitsu Finland tegevdirektorile Simo Leistile.
Äripäev küsis selle aasta IKT valdkonna TOPi ettevõtetelt arvamusi tööjõukriisi lahendamise kohta. 30 ettevõtte esindaja poolt esitatud vastustes esines enim kordi võõrtööjõu sissetoomine erinevate rõhuasetustega ja hariduse teema, kuid oli mõtteid oli veel teisigi.
2017. aastal toetab HITSA IT Akadeemia programmist Eesti kõrgkoolide arendusprojekte 525 000 euroga. Eesmärk on tugevdada Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kõrgharidust ning suurendada IKT-oskuste arendamist ka teistel erialadel. Suurim huvi oli toetuse saamiseks projektidele, millega soovitakse arendada valdkondlike IKT-oskuste õpetamist ning infotehnoloogiliste lahenduste kasutamist teistel erialadel.
Tartus 18. aprillil toimuval tööstuslahenduste seminaril tutvustatakse IT-praktikute näiteid selle kohta, kuidas tööstuse digitaliseerimine aitab tootmist efektiivsemaks muuta. Eesti konkurentsivõime parandamiseks on vaja järgnevatel aastatel teha olulisi investeeringuid tööstuse kaasajastamisse, ütles Eesti IKT klastri juht Doris Põld.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.