Tartus 18. aprillil toimuval tööstuslahenduste seminaril tutvustatakse IT-praktikute näiteid selle kohta, kuidas tööstuse digitaliseerimine aitab tootmist efektiivsemaks muuta. Eesti konkurentsivõime parandamiseks on vaja järgnevatel aastatel teha olulisi investeeringuid tööstuse kaasajastamisse, ütles Eesti IKT klastri juht Doris Põld.
- Eesti IKT klastri juht Doris Põld Foto: Pexels
„Oleme kõik mures Eesti majanduskasvu aegluse pärast, rahvusvaheline
DESI-indeks näitab ilmekalt, et e-riigi teenuste osas on Eesti Euroopas esikohal, kuid üks olulisemaid innovatsiooni-probleeme on meil erasektori madal digitaliseeritus, kus me oleme 22. kohal,“ selgitas Põld ja lisas, et tööstuse digitaliseerimine tähendab erinevate tehnoloogiate enda kasuks tööle panemist ning seeläbi masinate integreerimist terviklikuks süsteemiks tehases, mille kaudu on võimalik saavutada suuremat efektiivustus ning tootlikkuse tõusu.
Oma kogemusi digitaliseerimise väljakutsete ja valikute kohta jagavad IT sektori ettevõtted Proekspert, Columbus Eesti, Tieto Estonia, Fujitsu Services, Helmes, LeanEST ja BCS Itera. Näiteks räägitakse, milline võib olla ettevõtte äriline kasu, kui integreerida kolmemõõtmeline projekteerimisprogramm CAD ja majandustarkvara või mil moel aitab tehnoloogia kaasa targale kauba- ja infovahetusele ladude vahel. Samuti räägitakse reaalaja andmete analüüsist ja nendega arvestamisest tootmises. Inimressursi haldamine pole vähem tähtis – seminaril eksponeeritakse, kuidas tõsta tööjõu väärtust ning kiirendada töövoogu ning kuidas tootmisettevõtte on tootmisjuhi elu lihtsamaks muutnud.
Seminari korraldavad Tartu Linnavalitsus koostöös Eesti IKT klastriga.
Seotud lood
Ettevõte Proekspert AS võitis tänavuse Saksa-Eesti majandusauhinna, mis anti üle neljapäeval, 11. mail 2017 Tallinnas sündmuskeskuses SpaceX toimunud pidulikul auhinnagalal.
Euroopa suurimal äriauhindade konkursil European Business Awards on publiku lemmiku kategoorias käimas teine hääletusvoor. Eestit esindab seal esimeses voorus võidukas olnud disaini- ja tarkvaraettevõte Proekspert.
Fujitsu Estonia andis koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondiga välja 1300 eurose stipendiumi koos Fujitsu Forum 2017 külastusega Münchenis. Stipendiumi sai TTÜ informaatika eriala bakalaureuseõppe üliõpilane Eva Maria Veitmaa.
Fujitsu Estonia avab Pärnus IT kasutajatoe osakonna, kus esmalt saab tööd 10 töötajat. Kasutajatugi, mida Fujitsu Estonia pakub juba kümme aastat, aitab Skandinaavia arvutikasutajatel lahendada nende töös ette tulevaid IT alaseid probleeme. Täna töötab kasutajatoe osakonnas 160 inimest Tallinnas ja Tartus.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.