19. mai õhtul startis Baltikumi üks suurimaid ava- ja suurandmete töötlusele ja häkkimisele pühendatud nädalavahetus „Baltic Open & Big Data 2017“, mille korraldasid Garage48 ja Tele2. Nädalavahetusel töötavad meeskonnad 13 idee arendamisega.
- Foto: Helena Evert, Tele2 Eesti personalidirektor
Kokku saabus Tallinnasse üle 130 osaleja, kellest moodustati 13 tiimi. Osalejate näol on tegemist värvika läbilõikega kogu start-up’i maailmast, kelle seas on ettevõtjad, investorid, IT-arendajad, disainerid ja visionäärid.
Tiimide tööd toetavad kogenud mentorid erinevatelt aladelt. Intensiivse töö ja ajude ragistamise lõppeesmärk on jõuda 48 tunni jooksul ideest prototüübini.
Pühapäeva, 21. mail kell 17.30 esitlevad meeskonnad oma prototüüpe publikule ja žüriile. Valitakse parimad ja kuulutatakse välja võitjad. Ideid leidus linna paremaks muutmisest kuni keerukate näotuvastuslahendusteni.
Ideed, mille kallal meeskonnad nädalavahetusel töötavad:
PassportEye – passide/ID-kaartide ja muude isikut tuvastavate dokumentide automaatne tuvastamine/autentsuse kinnitamine piltide abil.PSII (Personal Sensitive Identifiable Information) – püüab kaardistada kogu tundliku informatsiooni riigiregistrites, et saada aru, millist infot uued andmekaitseregulatsioonid puudutama hakkavad.Rooftop – platvorm, kuhu majaomanikud ja ühistud saavad oma maja andmed salvestada ning neid jagada.Insights – püüab SEB kaarditehingute andmete põhjalt defineerida kliendid, kes kulutavad tavapärasest rohkem.Service Environment Map – aitab visualiseeritult leida õiget asukohta ja valdkonda oma uue äri (nt kohviku) alustamiseks, kasutatakse Tele2 ja SEB andmeid.SmartMobility – püüab kombineerida Tele2 ja SEB asukohapõhist informatsiooni, et liiklust analüüsida ja teeplaneerijaid informeerida.RALPH – klientide/investorite/firmade finantsinfot ja nende kohta käivat meediainfot kombineeriv lahendus. Kasutab Krediidiinfo ja Ekspress Meedia Grupi andmeid, et moodustada kanal, mis võimaldab inimestel teha taustauuringuid oma äripartnerite ja potentsiaalsete investorite kohta. E_? – tekstianalüüs e-prefiksi kasutuse uurimiseks Eesti meedias, kasutavad Textat ja Ekspress Meedia antud artiklibaasi. Uurivad e-kasutust aastast 1995.Teksti usaldusväärsuse analüsaator (bullshit detector) – püüab Ekspress Meedia artiklite põhjal arendada mudeli, mis eraldab väärtusliku informatsiooni libauudistest ja kollasest meediast. Tuleva Pensionifondi valimise äpp – annab läbipaistvat informatsiooni, et teha parem valik pensionifondi valides.Nirdizati – projektihalduse software, mis hindab äritegevust ja projekte ning proovib ette ennustada ka tulemust. Trump – lahendus, mis analüüsib Donald Trumpi säutse ja nende intelligentsust.Riigijuhtimine kodanikele – riigijuhtimine ja debatid, mis kaasavad ka valijat.
- Foto: Helena Evert, Tele2 Eesti personalidirektor
Seotud lood
Reedel, 9. juunil alanud häkatonil “Tech for Humanity” sai kokku 3 mehest ja 1 naisest koosnev tiim GOFORIT, mis hakkas tööle eesmärgiga luua lifecoachingu chatbot.
Pühapäeva, 10. septembri õhtul lõppenud loomemajanduse arendusmaraton Loomehäkk tõi kokku rekordarvu rahvusvahelisi meeskondi ja auhindu. Loomehäki võitjaks tunnistas žürii meeskonna Scope, kes toob lähemate kuude jooksul turule üritusel välja arendatud videotootmistarkvara.
Sel nädalalõpul toimus juba neljas Garage48 Hardware & Arts arendusnädalavahetus. Kõigest 48 tunni jooksul arendati Tartu Ülikooli Füüsika Instituudis kohapeal loodud meeskondades 21 töötavat prototüüpi. Rekordilised 175 osalejat said end proovile panna inseneeria, disaini ning turundusrollides. Võitjaks osutus seade akronüümiga CBMS (Centralized Battery Monitoring System ehk tsentraalne aku monitooringsüsteem), mis jälgib suurte masinaparkide akude seisukorda läbi võrgu.
Levira ja Garage48 ühendavad jõud hackathon’ide sarjas ja pakuvad osalevatele meeskondadele konteineripõhist pilveplatvormi, teatas ettevõte.
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele