Reedel vallandus küberrünnakute laine, mis tabas eriti ulatuslikult Suurbritannia riiklikku tervishoiusüsteemi (NHS), kuid samuti hulka teisi organisatsioone ja ettevõtteid üle ilma.
Financial Times kirjutas, et häkkerid kasutasid USA Rahvuslikust Julgeolekuagentuurist (NSA) varastatud küberrelva. Rünnakus kasutatud pahavara krüpteerib failid ja nõuab infole juurdepääsu taastamise eest lunaraha.
Hollandi küberturvalisuse firma Avast Software BV andmeil oli reedel nakatunud 75 000 arvutit 99 riigis, enamus neist Venemaal, Ukrainas ja Taiwanil, vahendas agentuur Bloomberg.
"Eestit nende riikide hulgas ei ole,“ ütles Riigi Infosüsteemi Ameti juht Taimar Peterkop Lennart Meri konverentsil.
Häkkerid kasutasid ära Microsofti tarkvara turvaauku, mis märtsis ära lapiti. Haavatavad on arvutid, mis pole tarkvara uuendanud.
Autor: Sirje Rank, Äripäeva ajakirjanik
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
14.-15. septembril arutasid Euroopa tippspetsialistid küberkonverentsil „Digitaalne ühisturg, ühine digitaalne turvalisus“ selle üle, kuidas tõhusamalt kaitsta inimesi küberkurjategijate eest. Konverentsil arutleti küberkaitse võimekuse, rahvusvahelise koostöö ja seadusloome tõhustamise üle.
Tuleva aasta märtsist hakkab ID-kaardi tarkvara tööle ka Maci arvutitega, ilma et kasutajad peaksid selleks mõnd spetsiaalset veebibrauserit kasutama ja lisaks kingib RIA kingib vabariigi 100. aastapäevaks Eestile ühtse visuaaliga eesti.ee keskkonna, lausus Geeniusele antud intervjuus Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektor Taimar Peterkop.
Uudisteagentuur Reuters kirjutab, et Vene häkkerid jahtivad Balti energiavõrke ning tahavad nende tööd häirida.
Eelmisel nädalal tabas Euroopat ulatuslik lunavarakampaania, mis häiris oluliselt näiteks Inglismaa haiglate, Hispaania sideetevõtete ja Saksamaa rongiliikluse infotabloode tööd ning mille jätkudes võib tekkida reaalne oht inimeste elule ja tervisele. Meile teadaolevalt ei saanud kannatada ükski eesti ettevõte ega astutus, kuid teadaolevalt oli neid sihtmärkide seas.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.