• 28.02.17, 17:43
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Starship Technologies ja Tallinna Tehnikaülikool sõlmisid tehnoloogiaalase koostöölepingu

Täna, 28. veebruaril sõlmiti TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory kullerrobotite tootja Starship Technologies ja Tallinna Tehnikaülikooli vahel koostööleping, mis põhineb ühistel tehnoloogiaalastel huvidel.
Starship Technologies ja Tallinna Tehnikaülikool sõlmisid tehnoloogiaalase koostöölepingu
  • Foto: Edmond Mäll (TTÜ)
Koostöö ehitatakse üles kolmes valdkonnas: tehnoloogiaõigus, teadus- ja arendustegevus ning õppetöö. Viimase näitel kaasab TTÜ enda “Tootearenduse ja robootika” programminõukoja töösse ka Starship Technologies esindaja, mis võimaldab ettevõttel otseselt mõjutada TTÜ õppeprogrammi arengut ja toimimist ning toob kaasaegse tehnoloogiaettevõtluse uutele tudengitele ja õppejõududele oluliselt lähemale.
“Starship on suures osas Eestis tekkinud teadmistest, kogemusest ja kapitalist sündinud ettevõte ning selle koostööleppe läbi avaneb meil võimalus seda plahvatuslikku arengut, mida iseliikuvate ja autonoomsete robotite valdkond juba lähitulevikus pakub, rohkem Eestiga siduda, et kogu riik sellest rohkem osa saaks. Soovime õppida koostöös Tehnikaülikooliga tulevikutehnoloogiate rakendamisega kaasnevalt uute toodete ja teenuste head reguleerimist - see on teadmine, mille järele janunevad paljud riigid, kes on valmis uusi tehnoloogiaid ühiskonna hüvanguks katsetama. Mõistagi tahame arendada ka vastastikuselt kasulikku teadus- ja arendustööd ning lõpuks toetada üksteist niivõrd maistes küsimustes nagu igapäevane õppetöö ülikoolis ja meie enda spetsialistide täiendõpe,” ütles Starshipi asutaja ja juht Ahti Heinla.
“Tallinna Tehnikaülikooli jaoks tähistab leping selget suunavõttu tulevikutehnoloogiate uurimisele ja arendamisele ning tihedamale koostööle kodu- ja välismaise ettevõtlusega. Loodame koostöös Starship’iga arendada kõige laiemal alusel robotite ja inimeste koostöökeskkonda, pakkudes selles valdkonnas üleilmset eeskuju,” sõnas Tehnikaülikooli rektor akadeemik Jaak Aaviksoo.
Lepingu allkirjastasid Tehnikaülikooli innovatsiooni ja ettevõtlussuhete prorektor Tea Varrak ning Starshipi tegevjuht Ahti Heinla.
Starship Technologies on tehnoloogiaettevõte, mis arendab täiesti uut tehnoloogiat, mille rakendamine toob kaasa tarbijaid ja kohalikku ettevõtlust toetava revolutsiooni nn viimase kilomeetri pakiveoäris. Ettevõtte asutasid Ahti Heinla ja Janus Friis 2014. aastal. Varasemalt on nad uute tehnoloogiate loomisega ümberkorraldanud  kaks suurt tööstust – telekommunikatsioonisektori Skype’i abil ja muusikatööstuse KaZaA toel.
Tallinna Tehnikaülikool on kaasaegne tehnoloogiaülikool, mille tugevus peitub tehnika-, loodus-, täppis-, sotsiaal- ja terviseteaduste sünergias. TTÜ vastutab eelkõige inseneride ja tehnikateadlaste järelkasvu tagamise eest Eestis.
Ülikoolis on 700 õppejõudu ja rohkem kui pooltuhat teadustöötajat, TTÜ vilistlaste arv ulatub 70 000-ni. Rohkem kui 50 hektaril laiuv TTÜ linnak hõlmab 72 ehitist. Üliõpilastele pakutakse suurepärast tudengi- ja kultuurielu, ülikooli majutus- ja sportimisvõimalused on ühed paremad Põhja-Euroopas.
  • Foto: Edmond Mäll
  • Foto: Edmond Mäll
  • Foto: Edmond Mäll
  • Foto: Edmond Mäll

Seotud lood

Uudised
  • 31.03.17, 08:12
Starship Technologies käivitas pilootprojekti koostöös Domino’s Pizzaga
Kullerrobotite tootja Starship Technologies teatas 30. märtsil koostöö alustamisest pitsatööstuse liiderettevõttega Domino’s Pizza Enterprises. Starshipi robotid hakkavad pitsasid kohale toimetama valitud linnades Saksamaal ja Hollandis, Domino’s esinduste ühemiilise raadiuse sees.
Uudised
  • 20.08.17, 20:59
Lembit Öpik aitab Starshipil maailma vallutada
Lembit Öpik kurdab, et elu on vahel keeruline ja kiidab head võimalust Eestis hakkama saada ühe ID-kaardiga, samal ajal kui näiteks Inglismaal peab erinevaid kaarte olema 24. Suurbritannia saatkonna poolt septembris korraldataval konverentsil Futurism esinev Lembit Öpik räägib intervjuus ITuudistele oma tööst Starshipis, Brexitist ja jagab soovitusi Eesti ettevõtjatele.
Uudised
  • 21.09.17, 20:40
Mektorys esitlesid ettevõtjad äriideid arenguprogrammile STARTERtech
TTÜ Mektorys alustab neljandat korda äriideede arenguprogramm STARTERtech, mis viib kokku ligi 200 õppurit ja 15 ettevõtjat leidmaks koos uudseid ärivõimalusi ja lahendusi. Täna toimunud avaüritusel esitlesid suurfirmade juhid tudengitele oma valdkonna trende ja probleeme, mida lahendada.
Uudised
  • 24.04.17, 18:31
Tehnikaülikooli IT õppejõud lähevad praktikale
Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) IT õppejõud teevad eraettevõttes Helmes rahvusvaheliste IT-projektide arendamise praktikat, koostöö aluseks on lepe ülikooli infotehnoloogia teaduskonna ja Eesti ühe suurema tarkvarafirma Helmes vahel.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.11.24, 07:00
Arvutipargi renditeenusega investeerib ettevõtja oma põhiärisse
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele