Neljapäeval, 23. veebruaril alustab Ettevõtluse Sihtasutuse (EAS) ekspordi ja välisinvesteeringute esindajana Pekingis tööd Anneli Vilu. Vilu tööülesanneteks on Eesti suursaatkonna Pekingis ja EASi Aasia Infokeskusega koostöös Eesti ettevõtete Hiina turule aitamine, neile koostööpartnerite leidmine, aga ka potentsiaalsetele investoritele Eesti ettevõtlus- ja investeerimiskeskkonna tutvustamine.
„Kaubavahetus Hiinaga on mitmete Euroopa väikeriikide jaoks oluline majandusmootor, peaksime seda ka Eesti huvides rohkem ära kasutama. Eesti ettevõtjad ei saa lüüa mahtudega, aga nišitoodetel on väga suur potentsiaal, kui neid targalt turundada. Hiinas on näiteks probleeme toiduainete puhtuse tagamisega, mistõttu on kvaliteetsed puhtast loodusest pärinevad toiduained ja kõik mahetooted seal väga oodatud,“ ütles Anneli Vilu, kes on varasemalt töötanud Shanghai EXPO Eesti paviljoni programmidirektorina, Kesk-Hiina Chengdu Põhjamaade Instituudi konverentsijuhina ja Shanghai Taani kaubanduskoja tegevdirektorina.
EASi välisesindajate juhi Kristel Oitmaa sõnul peab EAS väga oluliseks koostööd erinevate partnerorganisatsioonidega ja Eesti saatkonnaga Pekingis. „Arvestades Eesti ja Hiina üha kasvavat majandusalast koostööd, otsustas EAS pärast Shanghai peakonsulaadi tegevuse lõppemist lähetada oma esindaja asukohaga Pekingisse, kus asub Eesti suursaatkond. Usume, et töötades koordineeritult koos Eesti saatkonnaga saavutame Hiina turul oluliselt paremaid tulemusi.“ Anneli Vilu tööleping on sõlmitud kolmeks aastaks ja tema peamisteks tööülesanneteks Hiinas on koostöös Eesti suursaatkonna meeskonnaga Eesti ettevõtete aitamine Hiina turule, neile sobivate koostööpartnerite leidmine, aga ka potentsiaalsetele investoritele Eesti ettevõtlus- ja investeerimiskeskkonna tutvustamine. EASi esindajat Hiinas toetab EASi Aasia Infokeskuse Eestis, mis annab esmast Hiina turule sisenemisega seotud infot.
Hiina on viimase paarikümne aasta vältel üks kiiremini kasvavaid majandusi maailmas, samuti on viimastel aastatel ligi neljandiku võrra suurenenud ekspordikäive Eestist Hiinasse. 2016. aastal eksporditi Eestist kaupu Hiinasse üle 168 miljoni euro väärtuses.
Tänase seisuga kaetakse EASi ekspordi- ja välisinvesteeringute esindajate poolt kokku 15 riiki, milleks on Soome, Rootsi, Norra, Saksamaa, Prantsusmaa, Suurbritannia, Holland, Taani, Kasahstan, Ukraina, USA, Jaapan, Singapur, India ja Hiina. Eesti ettevõtetele, kes soovivad eksportida välisturgudele, pakub EAS lisaks võimalust osaleda rahvusvaheliste messide Eesti ühisstendidel, kontaktreisidel, ekspordivaldkonna koolitustel ning sihtturu seminaridel.
Seotud lood
Jaanuari alguses alustas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ekspordi- ja välisinvesteeringute nõunikuna Eesti saatkonnas Indias New Dehlis tööd Ankit Bahl.
Täna, 13. jaanuaril, avalikustas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) uuendatud sisu, ülesehituse ja visuaalse väljanägemisega Eestit tutvustava veebikeskkonna estonia.ee ja Eesti brändi kodu aadressil brand.estonia.ee.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtte arenguprogrammiga liitus esimesel aastal enam kui 100 ettevõtet, kes plaanivad viie aastaga luua täiendavalt 115 miljonit eurot lisandväärtust Eesti majandusele ning kasvatada müügitulu kokku 400 miljoni euro võrra. Enamik täna osalevatest ettevõtetest tegeleb tarkvaraarenduse, ehitusmaterjalide või mööbli tootmisega. Uute turgudena nähakse kõige rohkem Saksamaad, Rootsit ja Prantsusmaad.
Kui eelmisel aastal otsiti sama projektikonkursi kaudu uusi teenuseid ja lahendusi, mis aitavad kaasa ettevõtete ekspordi ja e-tööstuse arendamisele, siis sel korral on teemaks tootearendus. Projektikonkursile oodatakse kandideerima ettevõtete esindusorganisatsioone, kelle poolt väljapakutavate lahenduste lõppkasusaajateks on ettevõtjad, kes juba ekspordivad välisturgudele või soovivad siseneda eksportturgudele.
Arvutite ja nende lisaseadmete müügi, hoolduse ja garantiiremondiga tegelev Datagate OÜ läbis hiljuti järjekordse ISO sertifitseerimise, mis on juhatuse liikme ja finantsdirektori Natalia Ivanova sõnul andnud aastate jooksul palju juurde nii ettevõtte igapäevatööle kui ka suhtlusele partnerite, klientide ja töötajatega.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele