• 18.12.16, 19:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

IT Kolledži arendusprojekti raames valmisid esimesed laborid

Käesoleva aasta augustis alanud IT Kolledži arendusprojekti „Virtuaalsete õpiruumide ja simulatsioonikeskkonna loomine ja juurutamine“ (VÕSA) esimesed laborid valmisid novembri lõpus. Selle aja jooksul on keskkonna vastu huvi tundnud üle 50-ne inimese, kellest mitmed on jaganud ka väärtuslikku tagasisidet, teatas IT Kolledž.
IT Kolledži arendusprojekti raames valmisid esimesed laborid
  • Foto: Pixabay
Huvilistel on olnud võimalik proovida laboreid HTTPS Security, DEVOPS Final Test ja DEVOPS User Management, mis on nii Linuxi käsureal administreerimise kui turvalisusega seotud algtaseme teadmiste mõõtmiseks ja hindamiseks.
Senine tagasiside on Kolledži sõnul olnud igati positiivne ja konstruktiivne, mis on innustanud laboreid veelgi edasi arendama ning täiendama. Saadud järeldused ei ole veel lõplikud, kuna laborite testimine ning tagasiside korjamine jätkuvad ka edaspidi.
Senisest huvist ning tagasisidest innustatuna toimuvad 2017. aasta jaanuaris neli platvormi puudutavat seminari. Seminaride eesmärk on:
Tutvustada VÕSA projekti kaugemaid eesmärke ning tulemusi.Kaasata projekti uusi virtuaallaborite süsteemi paigaldajaid ning laborite arendajaid.Demonstreerida virtuaallaborite süsteemi kasutatavust õppetöös.
Nelja seminari jooksul käiakse läbi kõik vajalikud etapid laborite loomiseks ja kasutamiseks õppetöös. Täiendavalt käsitletakse virtuaallaborite süsteemi paigaldust oma ettevõtte taristusse. Seminarid toimuvad eesti keeles ja on eelregistreerimisega
Eesti Infotehnoloogia Kolledži arendusprojekti „Virtuaalsete õpiruumide ja simulatsioonikeskkonna loomine ja juurutamine“ (VÕSA) eesmärk on luua uudne, õppetegevust toetav ja laiendav virtuaalne õpikeskkond, mis võimaldab muuta IKT õpet praktilisemaks, paindlikumaks ja õppijat toetavamaks.
Projekti rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest “Ühtekuuluvuspoliitika fondide rakenduskava 2014?2020? prioriteetse suuna “Kasvuvõimeline ettevõtlus ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline teadus- ja arendustegevus” meetme “Eesti T&A rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamine ja osalemine üle-euroopalistes teadusalgatustes” tegevuse “Institutsionaalne arendusprogramm TA asutustele ja kõrgkoolidele” raames.

Seotud lood

Uudised
  • 21.06.16, 22:52
IT Kolledži koostööpartnerite ring SMITi näol laienes
Täna allkirjastasid Eesti Infotehnoloogia Kolledž ja Siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskus (SMIT) koostöökokkuleppe, mille peamine eesmärk on kaasata SMITi spetsialiste IT Kolledži õppetöösse.
Uudised
  • 19.05.16, 22:14
IT Kolledž ja Tallinna Tehnikaülikool alustasid koostööd Huaweiga
Täna allkirjastasid IT Kolledž, Tallinna Tehnikaülikool ning Hiina tehnoloogiaettevõte Huawei vastastikuse mõistmise memorandumi, mis tähistab üliõpilastele suunatud õppeprogrammi „Seeds for the Future“ algust.
Uudised
  • 19.08.16, 12:20
IT Kolledž alustab 4 aastat arendatava VÕSA projektiga
Eesti Infotehnoloogia Kolledž alustab uue arendusprojektiga „Virtuaalsete õpiruumide ja simulatsioonikeskkonna loomine ja juurutamine“ (VÕSA). Projekti eesmärk on luua uudne, õppetegevust toetav ja laiendav virtuaalne õpikeskkond, mis võimaldab muuta IKT õpet praktilisemaks, paindlikumaks ja õppijat toetavamaks.
Uudised
  • 16.11.16, 13:37
TTÜ ja IT Kolledž sõlmisid ühinemisleppe
Täna allkirjastasid Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) rektor akadeemik Jaak Aaviksoo ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) juhatuse esimees Erki Urva lepingu, mille kohaselt TTÜ ja IT Kolledž 2017. aasta 1. augustil ühinevad.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.12.24, 13:50
Ekspert: Eesti firmad on avastamas andmebaaside pilvemigratsiooni strateegilist potentsiaali
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele