Täna allkirjastasid IT Kolledž, Tallinna Tehnikaülikool ning Hiina tehnoloogiaettevõte Huawei vastastikuse mõistmise memorandumi, mis tähistab üliõpilastele suunatud õppeprogrammi „Seeds for the Future“ algust.
Hiina Rahvavabariigi suursaadiku härra Qu Zhe osalusel allkirjastasid vastastikuse mõistmise memorandumi Huawei Baltikumi juht Zhu Lu, Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Jakob Kübarsepp ning Hariduse Infotehnoloogia SA juhatuse esimees Erki Urva.
Koostöös Eesti kõrgkoolidega pakub Huawei info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna (IKT) tudengitele võimalust osa saada kahenädalasest õppeprogrammist Huawei peakorteris Hiinas, sh tutvuda Huawei teadus- ja arenduskeskuste teadlaste tööga.
„Meile kui globaalsele ettevõttele on oluline integreeruda nendesse riikidesse, kus me tegutseme. Eesti on meid väga soojalt vastu võtnud ning meil on olnud siin võimalik kasvada ja areneda. Oleme valmis oma teadmisi ja oskusi investeerima Eesti tudengitesse – IKT valdkonna tulevikuekspertidesse,“ ütles Huawei Baltikumi juht Zhu Lu.
„Meil on väga hea meel, et IT Kolledži tudengitel avaneb suurepärane võimalus osaleda Huawei korporatsiooni finantseeritavas programmis „Seeds for the Future“ ja avardada seeläbi oma silmaringi ning tutvuda maailma ühe suurima telekommunikatsiooni ettevõttega,” ütles Eesti Infotehnoloogia Kolledži rektor Tiit Roosmaa ja lisas, et peame väga oluliseks rahvusvahelist koostööd ja loodame, et täna allkirjastatud memorandum tagab pikaajalised ja tihedad koostöösidemed.
“Eesti kõrgkoolide strateegiline partnerlus tehnoloogiaettevõtetega aitab parimal moel teenida Eesti majandust ja ühiskonda. Koostöö on oluline nii teadus- ja arendustegevuses kui õppetegevuse valdkonnas. TTÜ on veendunud, et õppetöö-alane koostöö Huaweiga on kasulik mõlemale koostööpartnerile,” ütles Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Jakob Kübarsepp.
Alates 2008. aastast on „Seeds for the Future“ projektis osalenud tuhanded IKT valdkonna tudengid enam kui kahekümne riigi kuuekümnest ülikoolist. Nad on saanud võimaluse täiendada oma oskuseid kohandumaks tööga IKT valdkonnas ning rikastamaks oma arusaamu uutest tehnoloogiatest. Programm on olnud oluline platvorm tudengitele praktiliste kogemuste võimaldamisel ning nende ettevalmistamisel tööks IKT ettevõtetes. Sel aastal osaleb „Seeds for the Future“ programmis 18 Balti riikide üliõpilast.
„Seeds for the Future“ projekti eesmärk on arendada kohalikke IT-talente ja anda neile edasi praktilisi teadmisi. Huawei eesmärk on edendada paremat arusaamist ja huvi telekommunikatsiooni sektori vastu ning julgustada regionaalset arengut ja aktiivset osalust digitaalses kogukonnas.
11.-25.06.2016 toimub selle projekti raames kahenädalane õppereis Hiina, kus on kahel IT Kolledži tudengil võimalik täiendada oma IKT-alaseid teadmiseid ja saada kogemusi Huawei peakorteris ning osaleda hiina keele ja kultuuri õpingutel.
Programmi raames toimuvad:
Info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaid puudutavad praktilised ja teoreetilised kursused Huawei peakorteris Shenzhenis. Spetsiaalselt välisüliõpilastele loodud põneva programmi raames tutvustatakse lähemalt IKT-valdkonna rahvusvahelisi trende, Big Data strateegiaid, võrgu- ja pilvetehnoloogiate ning mobiilsete seadmete arengut ja tulevikuperspektiive.hiina keele ja kultuuri õpingud tuntud Pekingi ülikoolis (Beijing Culture and Language University);erinevad ekskursioonid ja üritused.
Huawei tooted ja teenused on kättesaadavad enam kui 170 riigis, neid kasutab kolmandik maailma elanikkonnast. 2014. aastal oli Huawei toodetud mobiiltelefonide arvestuses maailmas kolmas. Huaweil on 16 arenduskeskust USAs, Saksamaal, Rootsis, Venemaal, Indias ja Hiinas. Huawei Consumer Business Group on üks Huawei kolmest üksusest, mis tegeleb nutitelefonide, mobiilse lairibaühenduse seadmete, koduseadmete ja pilveteenuste arendamisega. Huawei globaalne võrgustik põhineb 20-aastasel kogemusel telekomisektoris.
Seotud lood
31. märtsil avaldas Huawei oma 2016. aasta auditeeritud finantstulemused, mis näitavad järjepidevat iga-aastast kasvu ettevõtte telekommunikatsiooni, ärikliendi ja erakliendi äriüksuste lõikes. Kogu grupi aastatulu oli 70,9 miljardit eurot, mis on 32% rohkem kui 2015. aastal. Netokasum oli kokku 5 miljardit eurot, mis on 0,4% kasv aasta varasemaga võrreldes. Täiendavalt panustas Huawei ka teadus- ja arendustegevustesse 10,4 miljardit eurot.
India IT- ja justiitsminister Ravi Shankar Prasad külastas 14. septembril Tallinna Tehnikaülikooli eesmärgiga arutada kahe riigi koostööd kõrghariduse ja info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkondades. Videokonverentsil TTÜ Mektoryst India ülikoolidega lepiti kokku edasiste tempokate koostöökohtade alused. Minister kohtus ka TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksooga, kellega lepiti kokku koostöö tugevdamine teadlaste õpirände suunal.
Kuni 7. septembrini toimub Eesti Infotehnoloogia Kolledžis kaugõppe vastuvõtt õppekavadele IT süsteemide administreerimine ja IT süsteemide arendus. IT Kolledži kaugõpe sobib eelkõige töötavatele inimestele, kes soovivad omandada kvaliteetset IT kõrgharidust põhitöö kõrvalt. Kandideerimise eeldus on Eestis omandatud keskharidus või sellele tasemelt vastav välisriigi haridus.
Täna allkirjastasid Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) rektor akadeemik Jaak Aaviksoo ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) juhatuse esimees Erki Urva lepingu, mille kohaselt TTÜ ja IT Kolledž 2017. aasta 1. augustil ühinevad.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.