• 21.06.16, 22:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

IT Kolledži koostööpartnerite ring SMITi näol laienes

Täna allkirjastasid Eesti Infotehnoloogia Kolledž ja Siseministeeriumi infotehnoloogia ja arenduskeskus (SMIT) koostöökokkuleppe, mille peamine eesmärk on kaasata SMITi spetsialiste IT Kolledži õppetöösse.
IT Kolledži koostööpartnerite ring SMITi näol laienes
  • Foto: Eesti Infotehnoloogia Kolledž
SMIT panustab oma töötajate teadmiste kaudu kolledži õppekavade arendamisse, pakub loengutesse erinevaid eriala praktikuid, aitab korraldada avalikke loenguid. Lisaks võimaldab SMIT läbida tudengitel praktikat ja teeb koostööd täiendusõppe valdkonnas.
Koostöökokkuleppe allkirjastasid SMITi juht Merle Küngas ja IT Kolledži rektor Tiit Roosmaa.
„Praktikute kaasamist õppetöösse hindavad IT Kolledži tudengid väga kõrgelt,“ ütles IT Kolledži rektor Tiit Roosmaa. „Positiivne on tõdeda, et IT Kolledži koostööpartnerite ring SMITi näol laienes. Tegemist on Eesti riigi jaoks väga olulise asutusega, seda enam et siseturvalisus on prioriteetne valdkond,“ lisas Roosmaa.
SMITi juht Merle Küngas sõnas, et SMITis hallatakse ja arendatakse riigi jaoks olulisi infosüsteeme, mille arengusse panustamine võiks huvi pakkuda ka järgmise põlvkonna noortele. „Soovime tudengite seas nähtavamaks muutuda, sest tarkade ja turvaliste infosüsteemide arendamiseks vajame nutikaid töötajaid,“ lisas Küngas.
SMITis töötab hetkel 20 IT Kolledži vilistlast ja sel aastal on SMITis praktikal kaks IT Kolledži tudengit.
Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) pakub Siseministeeriumi haldusalas sidelahendusi ja infosüsteemide haldust ning arendust politseinikele, päästjatele, piirivalvuritele, Häirekeskuse päästekorraldajatele ja Sisekaitseakadeemia õppejõududele. Koostöös partneritega aitab SMIT tagada IT ja sideteenuseid, millest sõltub inimeste turvatunne.
Eesti Infotehnoloogia Kolledž on 2000. aastal loodud mittetulunduslik rakenduskõrgkool, mida haldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA). IT Kolledžis saab omandada rakendusliku kõrghariduse õppekavadel IT süsteemide administreerimine, IT süsteemide arendus, Infosüsteemide analüüs ja ingliskeelsel õppekaval Cyber Security Engineering (Küberturbe tehnoloogiad). Kokku õpib IT Kolledži päevases, õhtuses ja kaugõppes ligi 800 õppurit. IT Kolledžist on suundunud IT tööjõuturule 879 IT spetsialisti.
SISEASTUMISDOKUMENTIDE VASTUVÕTT IT Kolledži ingliskeelsele õppekavale Cyber Security Engineering (Küberturbe tehnoloogiad) juba käib ning kestab kuni 7. juulini 2016.
Lisainfo: www.itcollege.ee/en/admission/
 

Seotud lood

Uudised
  • 27.06.16, 20:59
Milline on tegevjuhi roll ettevõtte infoturbes?
Millega peab tegevjuht arvestama ja mida tegema selleks, et luua eeldused organisatsiooni infosüsteemide ja neis paiknevate andmete turvamiseks?
Uudised
  • 19.05.16, 22:14
IT Kolledž ja Tallinna Tehnikaülikool alustasid koostööd Huaweiga
Täna allkirjastasid IT Kolledž, Tallinna Tehnikaülikool ning Hiina tehnoloogiaettevõte Huawei vastastikuse mõistmise memorandumi, mis tähistab üliõpilastele suunatud õppeprogrammi „Seeds for the Future“ algust.
Uudised
  • 18.12.16, 19:50
IT Kolledži arendusprojekti raames valmisid esimesed laborid
Käesoleva aasta augustis alanud IT Kolledži arendusprojekti „Virtuaalsete õpiruumide ja simulatsioonikeskkonna loomine ja juurutamine“ (VÕSA) esimesed laborid valmisid novembri lõpus. Selle aja jooksul on keskkonna vastu huvi tundnud üle 50-ne inimese, kellest mitmed on jaganud ka väärtuslikku tagasisidet, teatas IT Kolledž.
Uudised
  • 01.09.16, 19:36
Tarkusepäeval algas IT Kolledžis kaugõppe vastuvõtt
Kuni 7. septembrini toimub Eesti Infotehnoloogia Kolledžis kaugõppe vastuvõtt õppekavadele IT süsteemide administreerimine ja IT süsteemide arendus. IT Kolledži kaugõpe sobib eelkõige töötavatele inimestele, kes soovivad omandada kvaliteetset IT kõrgharidust põhitöö kõrvalt. Kandideerimise eeldus on Eestis omandatud keskharidus või sellele tasemelt vastav välisriigi haridus.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.11.24, 07:00
Arvutipargi renditeenusega investeerib ettevõtja oma põhiärisse
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele