Oma rolli mängisid Donald Trumpi Ameerika presidendivalimiste võitmise juures ka idu- ja tehnoloogiafirmad, leiavad ettevõtjad.
Donald Trumpi võit Ameerika presidendivalimistel tabas Euroopa suurimal, maailma 50 000 tipptegijat kokku toonud tehnoloogiakonverentsil Web Summit inimesi nagu puuga pähe. Laval väljendas mitukümmend tipptegijat emotsioone hämmeldusest kurbuse ja vihani. Ehkki tulemuse taga nähti valijate viha establishment'i vastu, mida esindas märklauana Hillary Clinton, siis oma osa nähakse asjade säärases lõppemises ka tehnoloogiaettevõtteil, täpsemalt sotsiaalmeedial.
Inimeste ühendamiseks loodud lahendused võivad nimelt töötada ka ühiskonna ühiste huvide vastu, tõdes mitu esinejat. „Tehnoloogiafirmad lõid platvormid, mida persevest Trump oma propagandaks ära kasutas. Keskmine kasutaja ei teagi, et valede ja manipuleerimisega mängiti tema kõige madalamatel instinktidel ja teda kasutati ära,“ lajatas kõige jõulisemalt idufirmade kiirendi 500 Startups asutaja Dave McClure. „Ma lepiks tänase tulemusega, kui Trump oleks ausat mängu mänginud, aga ta ei teinud seda, vaid valetas ja vassis ning kasutas uusi võimalusi ära.“
McClure pidas silmas seda, et sotsiaalmeediakanalite tähtsus tarbija päevas kasvab ning suurele osale inimestest on see ainus infoallikas.
„Elame sellises reaalsuses, kus inimesed teevad samades tingimustes otsuseid täiesti erineva info põhjal,“ selgitas maailma mõjukaima idufirmade kiirendi Y Combinator asutaja Justin Kan.
Autor: Rivo Sarapik, Äripäeva ajakirjanik
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Telia VUNK kiirendi idufirmade loomist ja kasvu toetava programmi 2016. aasta hooaeg on jõudnud lõpusirgele. Tänaseks on välja valitud kolm kõige potentsiaalikamat äriideed, mida neid arendavad tiimid saavad veel kuni 16. novembrini koos mentoritega kiirendis testida ja turuküpseks vormida. 16. novembril toimub äriideede demopäev.
Nutiseadmetest on nüüdseks saanud lahutamatud kaaslased nii tööl, kodus kui ka reisil. Nutitelefonid ja tahvelarvutid võimaldavad meil mugavalt teha pangatoiminguid, hoida ennast maailmauudistega kursis ning pakuvad meelelahutust nii väikestele kui suurtele. Arukas oleks mõelda sellele, et kui ühel seadmel on nii palju erinevaid funktsioone, siis talletatakse selles ka võrdväärselt isiklikku informatsiooni, mida tuleks kolmandate osapoolte eest kaitsta. Praktilisi soovitusi isiklike andmete ja nutiseadmete virtuaalse maailma ohtude eest kaitsmiseks andis Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli.
Nutiseadmeid on paljudel, kuid kui turvaliselt me oma vidinaid kasutame? Kui autos kinnitame turvavöö, rattaga sõites on kiiver peas ning jalgsi liikudes kanname helkurit, siis millised on nutimaailma ohud ja kuidas neist hoiduda? Nutiseadmete turvalisema osas Eesti inimeste teadlikkuse tõstmiseks ja hoiakute muutmiseks algas oktoobris Vaata Maailma eestvedamisel mahukas teavituskampaania.
Facebook on tuntud oma uuendusliku töökeskkonna ning – kultuuri poolest, ent tegemist pole sugugi ainsa ettevõttega, mida “lahedaks” peetakse.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.