E-riigi Akadeemia ning Küprose Valitsus sõlmisid koostöölepingu, et toetada elektroonilise identiteedi ning digitaalse allkirja juurutamist Küprosel.
E-riigi Akadeemia ekspertide ülesandeks on nõustada Küprose Valitsust kontseptsiooni väljatöötamisel, tehnilise lahenduse kirjeldamisel ning hanke läbiviimisel.
"Projekti esimeses etapis töötame koostöös Küprose valitsusasutustega välja nende ja Euroopa Liidu digitaalse ühisturu vajadustele vastava elektroonilise identiteedi kontseptsiooni. Seejärel aitame leida sobivad partnerid avaliku võtme infrastruktuurile tugineva lahenduse sujuvaks juurutamiseks,” selgitas projektijuht Sandra Roosna.
Roosna märkis, et lisaks elektroonilisele identiteedile soovib Küprose valitsus rakendada ka Eesti edulooks nimetatud digitaalse allkirjastamise lahendust, mille igapäevane kasutus on aidanud Eestil säästa 2% SKPst.
E-riigi Akadeemia partneriks on Küprose Presidendi Kantselei avaliku halduse reformi meeskond, kes on oluliseks lüliks kohalike osapoolte vahel teabe vahendamisel ning tegevuste käivitamisel.
Elektroonilise identiteedi juurutamise läbirääkimised algasid käesoleva aasta teises kvartalis, tuginedes 2016. aastal jaanuaris sõlmitud Eesti ja Küprose vahelisele vastastikuse mõistmise memorandumile.
Seotud lood
E-riigi Akadeemia esitles 31. mail Tallinna e-valitsemise konverentsil küberturvalisuse indeksit (NCSI). Indeks mõõdab riikide küberturvalisuse taset ning määratleb valdkonnad riikide küberturvalisuse arendamiseks. Lisaks annab indeks ülevaate riikide valmisolekust ennetada küberrünnakuid ja – kuritegusid ning tulla nendega toime.
4. oktoobril saavad Tallinnas rahvusvahelisel ministrite tasemel toimuval E-partnerluse konverentsil kokku ligemale 150 osalejat, nende hulgas kuue ELi idapartnerluse riigi kodanikuühenduste ja ametkondade esindajad ja ELi riikide tippeksperdid, et jagada infot IT-tehnoloogiate kasutamisest otsustusprotsesside läbipaistvuse ning küberruumi turvalisuse tagamisel.
Ukraina kohalikele omavalitsutele ja riigiametnikele suunatud konverentsil Lvivis tutvustasid Ukraina omavalitsuste esindajad 17. märtsil e-lahendusi, mis töötati välja Lääne-Ukraina omavalitsustes E-riigi Akadeemia juhtimisel.
21 kuud kestnud e-valitsemise ELi mestiprojekti “Gruusia e-valitsemise tugevdamine” tulemusena täiendas Eestit esindanud E-riigi Akadeemia Gruusias e-valitsemise arendamist koordineeriva Andmevahetuse agentuuri (LEPL Data Exchange Agency (DEA)) teadmust ning aitas viia e-valitsemise seadusandluse kooskõlla Euroopa Liidu seadusandlusega.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.