Ukraina kohalikele omavalitsutele ja riigiametnikele suunatud konverentsil Lvivis tutvustasid Ukraina omavalitsuste esindajad 17. märtsil e-lahendusi, mis töötati välja Lääne-Ukraina omavalitsustes E-riigi Akadeemia juhtimisel.
E-riigi Akadeemia arendusjuht Hannes Astok: “Lääne-Ukraina omavalitsused tahavad muutuda e-lahenduste abil läbipaistvamaks ja avatumaks. Seda tuhinat ei tohi lasta kustuda. Akadeemial on hea meel, et Eesti ja Rootsi arengukoostöö raames oleme saanud Ukraina osa omavalitsusi paberiajast e-ajastusse aidata.”
Konverentsil tutvustatud lahendusteks olid Dolynia, Kalushi, Lvivi linnavalitsuste ja Ivano-Frankivski regioonivalitsuse elektrooniline dokumendihaldussüsteem, Kalushi kõnekeskus; Ivano-Frankivski, Dolynia ja Kalushi külastavatele turistidele suunatud m-lahendus linnas vajaliku info leidmiseks ja vaatamisväärsustega tutvumiseks ning Ivano-Frankivski regiooni GIS-süsteem, mis on aluseks paljudele e-teenustele.
Konverentsi avanud Lvivi linnapea Andrei Sadovyy sõnul toetavad arendatud lahendused e-valitsemise arengut Lvivis. ”Elektrooniline dokumendihaldussüsteem viis meie linnavalitsusele töö uuele tasemele, muutes sisemise töökorralduse läbipaistvamaks ja hoides kokku suurel hulgal paberit. Süsteemiga lõime aluse e-teenuste pakkumiseks ka kodanikele,” ütles Andrei Sadovyy.
Konverentsi teises osas arutlesid omavalitsuste ja riigiametnikud uute koostöömudelite üle keskvõimu ja omavalitsuste vahel, mis aitaks kaasa detsentraliseerimisele ning tõhustaks infovahetust osapoolte vahel. Lisaks tutvustasid rahastajate USAID ja SIDA esindajad algavaid projekte, mis toetavad avalike e-teenuste arendamist Ukrainas.
Konverents toimus projekti
“E-valitsemise tugi Ukraina omavalitsustele” osana ning selle korraldamist toetavad Rootsi rahvusvahelise arengukoostöö agentuur (SIDA) ja Eesti Välisministeerium Eesti arengukoostöö raames.
Seotud lood
E-riigi Akadeemia juhtimisel luuakse järgneva kahe aasta jooksul Ukrainas andmevahetus- ja infosüsteem, millega Ukraina omavalitsuste kuni 600 teenuskeskust saavad osutada elanikele kaasaegseid avalikke teenuseid, vahetades selleks infot riiklike keskregistritega.
E-riigi Akadeemia ning Küprose Valitsus sõlmisid koostöölepingu, et toetada elektroonilise identiteedi ning digitaalse allkirja juurutamist Küprosel.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.