Täna, 27. oktoobril toimub Tallinnas Erinevate Tubade Klubis enam kui 130 alustava ettevõtja ja 40 mentori osavõtul iduettevõtete kiirkohting Startup Speed Dating Night. Tegu on Eesti ühe suurima startup-meeskondade mentordamissündmusega.
Kiirkohtingul esitlevad startup-meeskonnad oma äriideid mentoritele, kes omakorda pakuvad tudengitele tagasisidet tulenevalt oma ekspertteadmistest ja valdkonnast. Sündmuse eesmärk on anda noortele ettevõtlushuvilistele nn reaalsuskontroll, luua suhteid kogukonnaga ning leida mentorid, kellega tulevikus koostööd jätkata.
Sündmuse veavad käima inspireerivate sõnavõttudega Taxify tegevjuht Markus Villig, majandusanalüütik Peeter Koppel ning iduettevõtete börsi Funderbeam turundusvedurid Mads Dalsgaard ja Björn Lapakko.
Sündmuse ühe korraldaja Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia ettevõtluspartnerluse koordinaatori Marek Mühlbergi sõnul on ülikoolide ühine eel-startup faasi programm kriitilise tähtsusega kogu Eesti iduettevõtluse ökosüsteemi jaoks. „Eel-startup faasi programme sellises mahus, nii koordineeritult ja kõrge kvaliteediga, varasemalt ei eksisteerinud,“ lisas Mühlberg.
Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni ja ettevõtluskeskus Mektory start-up programmijuhi Anu Oksa sõnul on sündmuse formaat end tõestanud ning osalejate poolt hästi vastu võetud. „Möödunud aastal oli osalejaid ja mentoreid natukene vähem, mistõttu on hea meel tõdeda, et huvi STARTERi programmi vastu sel aastal on märgatavalt kasvanud,“ tõdes Oks.
Edu & Tegu STARTER programm koondab kokku kaheksa Eesti ülikooli ettevõtlusvaldkonna kompetentsid. Mentorõhtu korraldusmeeskonna eesotsas on just loomeettevõtluse ja tehnoloogiaettevõtluse programmi juhtivad ülikoolid, kus loomeettevõtluse suuna juhtkeskus on Tallinna Ülikool ning tehnoloogiaettevõtluse suuna juhtkeskus on Tallinna Tehnikaülikool. Alustavatele startup tiimidele mõeldud programm käivitus möödunud aasta sügisel ning tänaseks programmi läbinud mitusada noort.
Startup Speed Dating Night toimub Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business Schooli ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori koostöös juba teist korda.
Startup Speed Dating Nighti ja Edu & Tegu STARTER programmi tegevusi toetatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi poolt.
Seotud lood
Eesti ettevõtja Hendrik Roosna pääsemine USA start-up-kiirendisse näitab, et ettevõtjaks sünnitakse, mitte ei õpita, kirjutab ajakirjanik Alyona Stadnik.
Eestis toimub esmakordselt rahvusvahelise Startup Weeki raames kohalikele iduettevõtetele pühendatud nädal, mil mitmed Eesti startupid avavad uksed aruteluõhtuteks, kohtumisteks ning annavad soovi korral nõu ka alles alustavatele startupidele. Starup Week toimub 14.-20. novembrini.
Eesti e-tervise idufirma võeti vastu Berliini mainekasse kiirendisse Startupbootcamp Digital Health. Kokku kandideeris programmi 516 ettevõtet 60-st erinevast riigist. Dermtest valiti kümne parima hulka ja hakkab Saksamaal kontrollima sünnimärke vajase faasi nahavähi avastamiseks.
Seitsmes TTÜ Mektory Startup Konkursi parimate seas olid inseneeriamaailma muutev animatsioon – V.E.P, küberrünnakuid ennetav platvorm - TitanGrid ja droonide lennutamist lihtsustav transponder – Avionica. Auhindade seas oli välja pandud nii õppereis Silicon Valley’sse, osalemine Euroopa Innovatsiooniakadeemia programmis, tasuta kontoriruum TTÜ Mektorys, pool aastat Tehnopoli Startup Inkubaatori teenuseid jpm.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.