Eestis toimub esmakordselt rahvusvahelise Startup Weeki raames kohalikele iduettevõtetele pühendatud nädal, mil mitmed Eesti startupid avavad uksed aruteluõhtuteks, kohtumisteks ning annavad soovi korral nõu ka alles alustavatele startupidele. Starup Week toimub 14.-20. novembrini.
Startup Week tunnustab ettevõtlikkust ning julgustab valdkonna arvamusliidreid osalema diskussioonides, et tugevdada kohalikku startup-kogukonda. Hetkel on Eestis juba üle 400 idufirma ning iga päev sünnib midagi uut. Startup nädala raames jõuavad head ja edasiviivad mõtted ka iduettevõtete kontoritest väljapoole.
Üks aktiivsemaid startup nädalal osalejaid on Tallinnas tegutsev startup Jobbatical, mis aitab kvalifitseerunud spetsialistidel leida lühiajalisi tööpakkumisi terves maailmas. Jobbaticali peakontoris toimuv neljapäevaõhtune arutelu keskendub teemale, miks ja kuidas võiks üks ettevõte leida oma meeskonna täienduseks globaalseid talente. Päev enne seda toimuv teinegi kohtumine on pühendatud tehnikamaailmas tegutsevatele naistele ning toimub koostöös Tech Sisters’i ja Garage48’ga.
Lisaks annab suure kogemustepagasiga Jobbaticali turundusjuht Lauren Proctor startup nädalal soovijatele ka n-ö eratunde ning jagab registreerunud huvilistele turundusalast nõu. Privaatsessiooniks saab aja kinni panna ka Funderbeami turundaja Björn Lapakko juurde, kes annab startupidele näpunäiteid rahastuse leidmise osas. „Funderbeam hoolib väga kohalikust suurepärasest startup kultuurist ning just selle pärast oleme osalemas ka Startup Week’il. Loodame, et meie juures toimuvad nõustamissessioonid on järgmise põlvkonna startupidele väärtuslikuks hüppelauaks,“ lisas Lapakko.
Peale Jobbaticali ja Funderbeami ootavad huvilisi tänavuse startup nädala raames ka Pipedrive ja Shipitwise. Kuigi üritusi toimub startupide kontorites aastaringselt, võtab terve nädala kestev intensiivne programm suurepäraselt fookusesse startup-maastikul toimuva. Tulevikus võiks startup nädalast kasvada ühtaegu hariduslik ja meelelahutuslik iduettevõtjaid ning huvilisi ühendav festival. Startup nädala eestvedajaks Eestis on Startup Estonia. „Startup Estonia üheks olulisemaks eesmärgiks on tagada Eesti startupidele tugev kasvupinnas ning suurendada kohalike startupide nähtavust nii Eestis kui väljaspool. Just seetõttu oleme alati huvitatud kaasa löömast ettevõtmistes, mis aitavad tekitada diskussioone ning seeläbi liita kohalikku startup-kogukonda. Startup Weeki formaat on selles mõttes väga tänuväärne, et võimaldab juba edukatel startupidel jagada oma kogemusi ja teadmisi uute tulijatega ning samas viia startup-kultuur ka uute sihtrühmadeni,“ sõnas Startup Estonia tegevjuht Mari Vavulski.
Startup nädala programm on nähtav
Tallinn Startup Week 2016 Facebooki lehel. Kõik üritused on tasuta, kuid kuna kohtade arv on piiratud, tuleks enda osalemissoovist kindlasti teada anda eelregistreerimisega – registreerimislink on leitav ürituse juures asuvalt Facebooki lehelt.
Seotud lood
Idufirmade börsi loonud Eesti idu Funderbeam teatas 18.novembrill, et nende platvormi vahendusel hakkab raha korjama Euroopa suurim ärikiirendi Startup Wise Guys.
Austraalia riskikapitaliettevõte AirTree investeeris tehnoloogiatöökohti vahendavasse Eesti idufirmasse Jobbatical miljon dollarit, kirjutab portaal Afr.
Täna, 27. oktoobril toimub Tallinnas Erinevate Tubade Klubis enam kui 130 alustava ettevõtja ja 40 mentori osavõtul iduettevõtete kiirkohting Startup Speed Dating Night. Tegu on Eesti ühe suurima startup-meeskondade mentordamissündmusega.
8. oktoobril selgusid Tallinna Kultuurikatlas Euroopa parimad alustavad rohetehnoloogia iduettevõtted. Kaks päeva väldanud ClimateLaunchpad Euroopa finaalvõistlus tõi Tallinnasse kokku 30 riigi 87 parimat iduettevõtet . Pea 20 000 euro suurust auhinnafondi ning ihaldatud pääsu Climate-KIC ärikiirendi programmi olid jahtimas ka 3 Eesti meeskonda - Gleather, WildAr ja BugBox. Esikoha võitis Eesti iduettevõte Gleather.
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele