Järgmisel nädalavahetusel (9.-11. septembril) oodatakse kõiki idufirmasid ning ettevõtlikke inimesi esitlema VUNK programmi raames oma uusi ja põnevaid äriideid, mille võitjatele on välja pandud 30 000 euro ulatuses auhinnaraha.
- Foto: Janika Kuusik, Telia Eesti personaliüksuse direktor
VUNKi programmi oodatakse osalema kõiki neid, keda paelub võimalus mõjutada ja muuta telekomi valdkonnas toimuvat. Tänavu keskendutakse sellistele teemadele nagu asjade internet (reaalaja majandus), digiteerimine ja e-kaubandus (mobiilikaubandus). Rohkem infot VUNK programmi kohta leiab
siit.
VUNK Garage48 hackathon toimub 9.-11. septembril Space X keskuse ruumides Ülemiste linnakus Tallinnas. Hackathonile on oodatud UI/UX disainerid, turundajad, arendajad (back-end, front-end, mobiil) ja visionäärid (founderid), kel on soov arendada enda ideed ja leida uusi meeskonnakaaslasi. Sündmusele tuleb eelnevalt regitreeruda.
Hackathonile eelnevad VUNK Idee Garaažid ning selle sündmuste sarja viimane üritus toimub 7. septembril Testlio Tallinna kontoris.
Eelüritustel on võimalus oma ideid esitleda ning saada oma äriideele esmast vastukaja. See aitab paremini valmistuda programmi järgnevateks etappideks. Eelüritused annavad ka suurepärase võimaluse oma suhtlusvõrgustikku täiendada ning tutvuda nii mentorite kui teiste osalejatega (turundajad, arendajad, disainerid).
VUNK programmi mentorite hulka kuuluvad inimesed nii Telia Eestist kui ka Telia Company grupist, Garage48-st ja Startup Wise Guysist.
VUNK Garage48 hackathon on klassikaline 48-tunnine ideest-prototüübini üritus. Tihe programm soosib neid idufirmasid, kellel on hästi läbimõeldud ideed ning tugevad ja motiveeritud visionäärid. Hackathoni võitjad pääsevad edasi meeskondade valideerimisse, kust omakorda kõige tugevamad pääsevad kuu aega kestvasse kiirendisse. Lisaks mentorlusele ja Telia kaudu turule pääsemisele on võitjatele ette nähtud ka osalusvaba auhinnaraha 30 000 eurot.
Seotud lood
Telia Eesti erakliendi- ja turundusüksuse juhiks sai Holger Haljand, kes seni juhtis ettevõtte operaatorüksust.
Riigi otsus arendada välja avaliku sektori kasutamiseks mõeldud riigipilv on järjekordne näide sellest, kuidas sünnib Eestis nii Balti- kui Põhjamaade piirkonna vaates unikaalne lahendus. Riigi IT taristule tervikuna tähendab see aga senisest turvalisemat ja efektiivsemat haldamist, kirjutab Telia Eesti juhatuse liige Tarmo Kärsna.
Õppematerjalide jagamise platvormi Tebo veebis saavad õpetajad omavahel jagada õppematerjale, viia läbi interaktiivseid teste ja kontrolltöid ning jälgida oma õpilaste õppetegevust. Tebo ühe looja Tõnis Kusmini sõnul on ettevõtte ambitsioon pärast 6-kuulist Tšiili kiirendis osalemist ei rohkem ega vähem, kui saada maailma suurimaks õppematerjalide jagamise platvormiks.
Kui äriidee teostamiseks on võrrandis olemas tubli meeskond ja vettpidav äriplaan, aga puudub raha, mida pangast ei saa ja toetusena ei taha, siis on lahendus leida vajalik kapital ühisrahastusplatvormi kaudu.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.