• 31.07.16, 17:58
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Arvestatav äriidee - osaluse jagamine

Kui äriidee teostamiseks on võrrandis olemas tubli meeskond ja vettpidav äriplaan, aga puudub raha, mida pangast ei saa ja toetusena ei taha, siis on lahendus leida vajalik kapital ühisrahastusplatvormi kaudu.
Arvestatav äriidee - osaluse jagamine
  • Foto: Raul Mee
Kevadel kaasas osaluspõhise ühisrahastusplatvormi Fundwise kaudu firmasse edukalt kapitali Skillificu talendiotsingumootori looja Rainer Aunpu. Tema sõnul said täidetud kaks eesmärki, milleks olid:
saada korralikult nähtavust, et toetada firma brändingut, müüki ja uute kasutajate liitumist, ningkoguda kokku 90 000 eurot.
“Esialgu otsisime Skillificule seemnerahastust ingelinvestoritelt. See oli keeruline, kuna kõik huvilised eelistasid tulla kaasa siis, kui juba mingi kriitiline hulk investoreid ja raha on koos. Keegi ei tahtnud võtta juhtrolli,” rääkis Aunpu, miks otsustati just ühisrahastuse kasuks. 
Kampaania õnnestumiseks koondas Skillific kõik jõud info jagamiseks ja aktiviseeris maksimaalselt kogu suhtevõrgustiku ning viimasel hetkel tekkinud idee ajel palgati appi ka rahvusvahelise võrgustikuga professionaalne digiturundaja.
Tulemusena saadi firmasse juurde 64 uut osanikku, kellega on sõlmitud osanike leping. 
Juunis sai enam kui 180 investori abiga soovitud 100 000 euro asemel 209 000 eurot kapitali juurde ka Funderbeami keskkonnas (tegu on n-ö minibörsiga, see tähendab, et lisaks kapitali kaasamisele muutuvad investeeringud ettevõtetesse kaubeldavaks – toim.) kampaania läbi viinud SportID, millega soovitakse laieneda ettevõtte tegevjuhi Marti Soosaare sõnul Saksamaa turule. Kampaania tulemusel tekkisid konkreetsemad kohustused ja tähtajad ning Saksamaal tegutsemine saab alguse kiiremas tempos.
Ka Skillific on arvestanud juba töökohustuste lisandumisega – regulaarse infokirja saatmisega investoritele. “Õnneks on meie investorid väga mõistlikud ega ole saatnud meile individuaalseid järelepärimisi ettevõtte käekäigu kohta. Laviinina oleks sellise infovoo haldamine ilmselt iduettevõtte jaoks liiga koormav,” täiendas ta.
Ühisrahastuse kaudu raha kaasamise eelistest ja riskidest loe lähemalt Äripäevast.
Signe Sillasoo
[email protected]
 

Seotud lood

Uudised
  • 23.11.16, 19:27
Click & Grow lööb laineid oma uue Kicsktarteri kampaaniaga
Click & Grow tuli Kickstarteri kampaania käigus välja uhiuue nutika aiaga.
Uudised
  • 03.09.16, 22:10
Uued ja nutikad äriideed alustavad jahti 30 000 eurole
Järgmisel nädalavahetusel (9.-11. septembril) oodatakse kõiki idufirmasid ning ettevõtlikke inimesi esitlema VUNK programmi raames oma uusi ja põnevaid äriideid, mille võitjatele on välja pandud 30 000 euro ulatuses auhinnaraha.
Uudised
  • 23.08.16, 17:04
Scoro kaasas 1,7 miljonit
Eesti tarkvaraettevõte Scoro kaasas 1,7 miljoni eurose investeeringu riskikapitalifondidelt Inventure ja Smartcap. Investeeringus osalesid ka USA ärikiirendi Alchemist Accelerator ning ettevõtte senised osanikud.
Uudised
  • 09.06.16, 00:29
400 Eesti idufirmat leitavad uuest andmebaasist
Idufirmade investeerimis- ja kauplemiskeskkonna arendamisega tegelev iduettevõte Funderbeam ning Startup Estonia lansseerisid ühise Eesti iduettevõtete andmebaasi, mille eesmärgiks on aidata kohalikel ettevõtetel senisest enam väliskapitali kaasata.
  • ST
Sisuturundus
  • 06.12.24, 13:34
Tehnoloogia, protsessid. Kui tugev on sinu ettevõte kui “maja”?
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele