• 27.08.16, 14:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Zuckerberg avaldas ühe parematest ärinõuannetest

Facebooki juht Mark Zuckerberg avaldas, et üks paremaid nõuandeid, mis talle eales antud, on julgus võtta riske ja mitte karta.
Zuckerberg avaldas ühe parematest ärinõuannetest
  • Foto: Pixabay
 
 
Just sellise nõuande andis Zuckerbergile PayPali kaasasutaja Peter Thiel, kui investeeris aastaid tagasi Facebooki 500 000 dollarit.
Hiljutises intervjuus küsis väljaande Y Combination ajakirjanik, mis on parim nõuanne, mis Thiel talle eales andnud. Zuckerberg vastas: “Maailmas, mis muutub nõnda kiiresti, on suurim risk see, et sa ei julge riske võtta.” Ta lisas, et nõustub Thieli öelduga täielikult.
Zuckerberg selgitas, et kui ettevõtja tahab oma firmas läbi viia muudatusi või seisab silmitsi tähtsa otsusega, on risk asjasse alati kaasatud. “Inimesed kipuvad mõtlema negatiivsetele riskidele ehk sellele, missugust kahju nad saada võivad. Vahet pole, mis otsuse sa teed, igal asjal on hea ja halb külg. Kui sa oled aga stagneerunud ning muudatusi ei tee, arvan ma, et sa oledki ebaõnnestunud ega jõua teistele järele,” mõtiskles ta.
Äririsk?
Riske on mitut sorti - on küberriskid, mis võivad endaga kaasa tuua infolekke, andmete kahjustumise, volitamata ligipääsu või muid sarnaseid tagajärgi. Samas ei tähenda nende riskide realiseerumine automaatselt olulist finantskahju, mis ettevõtte jaoks krahhiga lõppeks. AS Cybernetica vanemteadur Dr Jan Willemson arutleb praktiliste näidete varal, milliste tingimuste toimel küberrisk reaalseks äririskiks eskaleerub.
Infoturbe konverentsil "Kellele ma usaldan oma andmed?"Kus? hotellis EuroopaMillal? 13. septembril
Info ja registreerimineITuudised.ee/infoturbekonverents
 
Zuckerberg jätkas, et siiski ei tasu teha drastilisi muudatusi, kui asjad näivad hästi minevat. Sel juhul pole suured muudatused vajalikud. “Ettevõtte juhina pead sa viima end nii kaugele, kus sa pead hulle asju tegema. Ma arvan, et kui asjad kulgevad soodsalt, õpid ja kasvad sa järk-järgult,” lausus ta ning lisas, et väga oluline on teha koostööd koos kogukonnaga, sest muudatuste puhul on tegu ühise õppimisega.
Allikas: Äripäev
Autor: Pille Ivask, kaasautor

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.12.24, 14:29
Kuula arutelu riigi IT-majadest. “Ohus on kogu sektori ekspordivõime”
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele