Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia ja digitaalse loovmeedia inkubaator DIGIX korraldavad 26.-28. augustil järjekorras teise laiapõhjalise loovalade arendusnädalavahetuse Loomehäkk. Kahepäevasel hackathonil saavad kokku disainerid, koodikirjutajad, äriarendajad ja loovalade esindajad, et koos mentoritega teha valmis uudsed rakendused loomevaldkonnas.
Esmakordselt on võimalik Loomehäkil kasutada ka Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri töökodasid, et lisada digitaalsetele lahendustele füüsiline disain.
Tallinna Ülikooli poolse korraldaja Marek Mühlbergi sõnul on vaja pöörata rohkem tähelepanu digitehnoloogiate rakendusvõimalustele erinevates valdkondades. „Loovalad on pälvinud teenimatult vähe tähelepanu muu startup-maailma tegemiste kõrval ja seda olukorras, kus potentsiaalseid huvilisi oleks kordades rohkem,“ märkis Mühlberg.
„Loomehäki eesmärk on segada kokku
startup-kokteil loovusest ja digitehnloogiatest,“ selgitas Digixi juht Martin Aadamsoo ning lisas, et just filmi-, muusika-, meedia ja mitme teise loovala lõikepunkt tehnoloogiaga on see, mille osas võiks lähiajal loota suuri ja huvitavaid arenguid. Loomehäkki korraldavad
digitaalse loovmeedia inkubaator DIGIX ja
Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia koos seitsme partnerkõrgkooliga: Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business School, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ja Eesti Maaülikool.
Üliõpilastele on osavõtt sooduskoodiga tasuta ning suurimaks ootuseks ja eelduseks osalejatele on põlev ja tahet täis pilk silmis. Loomehäkile saab registreeruda ürituse
Facebooki lehel ning meeskonnad moodustuvad erineva funktsiooniga rollidest (sh disainerid, koodikirjutajad, äriarendajad ja loovalade esindajad).
Loomehäkk avab parimatele meeskondadele uksed nii Digixi inkubaatorisse kui ka ülikoolideülesesse loomeettevõtluse eelinkubatsiooniprogrammi.
Eelinkubatsiooniprogramm on osa ülikoolideülest ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe arendamise programmist "Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel." Loomehäkki kaasrahastatakse Euroopa Liidu tõukefondidest.
Seotud lood
Augusti viimasel nädalavahetusel toimus Tallinnas VUNK Garage48 arendusnädalavahetus, kus 10 000 euro suuruse investeeringu saamiseks pääses edasi võistlema 7 võimeka tehnoloogiaideega meeskonda.
Augusti lõpus teist korda toimuval Loomehäkil otsitakse füüsilise ja digitaalse disaini ühendamisel sündivaid tarku loovlahendusi. DIGIXi eestvedamisel läbiviidavale häkkimismaratonile oodatakse taaskord kuni 100 osalejat. Meeskondi on juhendamas Eesti digilahenduste ja disainiala eksperdid. Parimatele meeskondadele pakuvad erinevad organistasioonid võimalusi arendustööde jätkamiseks.
Täna kuulutati välja EV100 ja Eesti EL eesistumise rahvusvahelise programmi avaliku ruumi loovlahenduste konkursi võidutööd. Konkurss korraldati koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga ning sellega otsiti parimat ideekavandit Eesti tutvustamiseks välisriikide avalikus ruumis.
Tallinna Teaduspargis Tehnopol on sel nädalavahetusel toimumas HIVdigital hackathon, mis tõi kokku üle 80 digilahenduste arendaja ja neid nõustava HIV-valdkonna asjatundja. Konkursile esitatud ideedest pooled on hackaton'il edasi arendamisel ja konkureerivad 30 000 eurosele auhinnafondile. Korraldajatele teadaolevalt on HIVdigital hackathon maailma esimene HIV-positiivsete inimeste heaolu parandamisele pühendunud hackathon.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.