SEB Eesti uue innovatsioonijuhina alustab tööd uuenduslike ideede ja lahendustega väga tihedalt kokku puutunud stardirahastu Prototroni juhtimiskogemusega
Siim Lepisk.
- Foto: Mihkel Nestor, SEB majandusanalüütik
„SEB on üks väheseid ettevõtteid Eestis, kus on spetsiaalne innovatsioonijuhi positsioon, sest oleme aru saanud, et eilsete tööriistadega homset edu ei saavuta ja turu muutustega kaasas käimiseks peame ka ise olema uuenduslikud, isegi ülejäänud turust veelgi eesrindlikumad olema. Lisaks sellele, et tahame olla oma eraklientidele number üks teenusepakkuja, pakkudes parimat nõu ja kaasaegseid tehnoloogilisi lahendusi, soovime järjest rohkem sisulist väärtust pakkuda ka meie väikese ja keskmise suurusega äriklientidele. Mul on väga hea meel, et Siim liitus SEB-ga, et arendada edasi meie innovatsioonikultuuri ning jagada oma ettevõtlusmaastiku kogemust meie klientidega,“ ütles SEB jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Ainar Leppänen.
Küsimusele, kas innovatsioon ja pank sobivad kokku, vastab Siim Lepisk järgmiselt: „Mitte ainult ei sobi, vaid need sõnad ühes lauses on vältimatud! Mistahes teenindusettevõtetes on pidev toodete, äriprotsesside parendamine ja ümbermõtestamine olulisel kohal. SEB tahab pakkuda oma klientidele maailmatasemel teenindust. Erinevad finantstehnoloogia start-up’id aitavad sellele visioonile kaasa, täites kindlaid funktsioone nii, et pank saab keskenduda ühtsele kliendikogemusele.“
Seotud lood
Tänaseks on selgunud Prototroni kevadise taotlusvooru 20 parimat. Sel korral oli potentsiaalikamate meeskondade eristamine rekordilise 207 esitatud taotluse seast võrdlemisi raske, valdavalt olid ideed uudsed ning meeskonnad motiveeritud, olles oma toote/teenusega turule jõudmise läbi mõelnud.
SEB rajab panga peamajja Tallinnas innovatsioonikeskuse, kus ettevõtted saavad katsetada uusi kasvumudeleid, mis aitavad neil kasvada konkurentidest kiiremini. Eesmärk on tuua start-up’ide maailmas tõestanud meetodid traditsioonilistesse ettevõtetesse, et viia uuendusi ellu kordades kiiremini, kui see hetkel toimub.
Esmakordselt toimunud Prototroni Tallinna erivooru laekunud 110st ideest valiti välja 20 parimat, mille meeskonnad läbivad augustis nädalase oskusi ja teadmisi jagava kiirendi. Ekspertkogu otsustab rahaliste preemiate saajad ja need kuulutatakse välja 4.oktoobril.
Rahvusvahelised riskikapitalistid ootavad iduettevõttelt järjest kiiremat kasumiteenimist. Kust võiks alustav Eesti ettevõte arenguks vajalikku raha saada? Nõu annab Ettevõtluskõrgkooli Mainor start-up ettevõtluse erialajuht ja pikaajaliselt Läti start-upide ühenduse Techhub Riga juhina töötanud Alise Lezdina.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.