Maailma Intellektuaalse Omandi Organisatsioonile (World Intellectual Property Organisation – WIPO) esitatud patenditaotluste arv ulatus eelmisel aastal 218 000 taotluseni, mis on WIPO andmetel uus rekord. Kõige enam patenditaotlusi esitati USAst ja ettevõtetest juhib edetabelit Huawei.
Riikidest esitas kõige rohkem patenditaotlusi jätkuvalt USA, samas kasvas Hiinas patenditaotluste arv kõige rohkem. Aastal 2015 esitas USA kokku umbes 57 400 patenditaotlust ning sellele järgnesid Jaapan ja Hiina, kus esitati vastavalt 44 200 ja 29 800 taotlust. WIPO andmetel kasvas patenditaotluste arv eelmisel aastal kõige rohkem Hiinas (16,8%), Lõuna-Koreas (11,5%) ja Iisraelis (7,4%).
WIPO andmetel oli kõige enam patenditaotlusi esitanud ettevõte 2015. aastal teist aastat järjest Huawei, kes taotles patendikaitset 3898 innovaatilisele lahendusele – seda on 450 võrra rohkem kui 2014. aastal. Huaweile järgnesid Qualcomm 2442 ja ZTE 2155 taotlusega.
Lisaks WIPOle esitatud patenditaotlustele esitas Huawei 2015. aastal 1953 taotlust Euroopa Patendiametile (EPO), millest 1197 olid seotud digitaalse kommunikatsiooni tehnoloogiatega ja moodustasid selles valdkonnas kõige suurema hulga, nagu ka 2014. aastal. Huawei teeb patentide valdkonnas koostööd ka teiste suurettevõtetega ning on varasemalt sõlminud patentide ristlitsentseerimise lepinguid näiteks Apple’i ja Ericssoniga.
Huawei uute tehnoloogiate väljatöötamise näiteks on uued tooted, mille hulka kuuluvad nutitelefonid Mate S ja P9. 2015. aastal tutvustatud Mate S nutitelefoni kallimas mudelis on näiteks kasutusel Huawei laborites välja töötatud unikaalne ekraani rõhuanduri tehnoloogia Force Touch. 2016. aastal müügile jõudnud ja koostöös legendaarse kaameratootjaga Leica välja töötatud P9 nutitelefonil on kaks kaamerat, mis võimaldavad teha kõrge kvaliteediga ning unikaalsete efektidega fotosid.
Huawei innovaatilised lahendused on loodud kuues ühendatud innovatsioonikeskuses, 45s üle maailma asuvas õppekeskuses ning 16s teadus- ja arenduskeskuses üle maailma. Üle 70 000 töötaja, kes moodustavad rohkem kui 45% kogu ettevõtte tööjõust, on seotud toodete ja teenuste arendamisega. Et säilitada juhtiv positsioon innovaatiliste tehnoloogiate loomisel, teeb Huawei koostööd mitmete partneritega erinevatest tööstussektoritest, sh tootmissektori, kõrgharidussektori ning teiste teadusasutustega. Koostöö efektiivsemaks muutmiseks on Huawei koos partneritega loonud kokku 28 arenduskeskust üle maailma. 2015. aastal investeeris Huawei 14,3% müügitulust teadus- ja arendustegevusse, mis on ümberarvutatult 5,8 miljardit eurot.
Mais allkirjastatud lepingu alusel pakub Huawei Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna (IKT) tudengitele IT Kolledžist ja Tallinna Tehnikaülikoolist võimalust osa saada kahenädalasest õppeprogrammist Huawei peakorteris Hiinas, sh tutvuda Huawei teadus- ja arenduskeskuste teadlaste tööga.
Loe lähemalt >>>.
Seotud lood
31. märtsil avaldas Huawei oma 2016. aasta auditeeritud finantstulemused, mis näitavad järjepidevat iga-aastast kasvu ettevõtte telekommunikatsiooni, ärikliendi ja erakliendi äriüksuste lõikes. Kogu grupi aastatulu oli 70,9 miljardit eurot, mis on 32% rohkem kui 2015. aastal. Netokasum oli kokku 5 miljardit eurot, mis on 0,4% kasv aasta varasemaga võrreldes. Täiendavalt panustas Huawei ka teadus- ja arendustegevustesse 10,4 miljardit eurot.
Täna allkirjastasid IT Kolledž, Tallinna Tehnikaülikool ning Hiina tehnoloogiaettevõte Huawei vastastikuse mõistmise memorandumi, mis tähistab üliõpilastele suunatud õppeprogrammi „Seeds for the Future“ algust.
Kui Eesti Telekomis (EMT ja Elion) oli mullu kõige müüdum telefon iPhone, siis Elisa vastavas TOPis jäi Apple´i nutitelefon alles 13. kohale.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.