Maksu- ja tolliamet (MTA) kuulutas välja riigihanke teenusedisaini partneri leidmiseks, kes konsulteeriks iseteeninduskeskkonnas e-MTA asuva rohkem kui 200 rakenduse uuendamist ja ümberkujundamist.
Maksu- ja tolliameti teenusedisaini juhi Valeria Kadõrova sõnul avatakse uuendatud e-MTA kasutajatele juba 2018. aastal ning 2020. aastaks peavad kõik rakendused olema uuendatud ning senisest oluliselt parema kasutajamugavusega. „Kõik meie e-teenused saavad olema sarnase väljanägemise ja kasutusloogikaga, mis lihtsustab maksumaksjal erinevate teenuste kasutamist. Eesmärk on, et meie teenuste kasutamiseks läheks vaja võimalikult vähe eelteadmisi, sest teenus ise on lihtsalt mõistetav ning vajalik abi on e-keskkonnas mugavalt kättesaadav,“ ütles Kadõrova.
Teenusedisaini konsultatsiooniteenus sisaldab e-MTA kasutajate vajaduste uurimist, analüüsi, rakenduste testversioonide loomist, disaini ja kasutajatelt tagasiside korjamist. Samuti hõlmab hangitav teenus e-MTA rakenduste kasutajapoolse vaate ning kasutusloogika lihtsustamist ja arendamist.
Tööde tulemusena valmib terviklik lahendus, kuidas e-MTA klient saab soovitud teenust kasutada ning mida rakendatakse kõikide teenuste väljaarendamisel.
Hanke tulemusel sõlmitakse teenusepakkujaga raamleping tööde teostamiseks 2019. aasta lõpuni. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 20.06.2016.
Hankega on võimalik tutvuda riigihangete registris -
https://riigihanked.riik.ee/register/hange/174133Seotud lood
Maksu- ja tolliamet sõlmis lepingu käibemaksukohustuslase registreerimisega seotud funktsionaalsuste arendamiseks, mille abil saab käibemaksukohustuslasena registreerimise ja kustutamise avaldusi esitada elektroonselt e-maksuametis/e-tollis. Cybernetica ja Icefire poolt arendatav uus süsteem peaks olema kasutamiseks valmis järgmise aasta kevadel.
Tallinna Tehnikaülikooli 98. aastapäeva aktusel anti Tehnikaülikooli aasta vilistlase tiitel Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helmile. Ülikool tunnustab TTÜ sotsiaalteaduskonna vilistlast Helmi Eesti maksukeskkonna läbipaistvamaks muutmise ja maksupettuste tõkestamise ning laiaulatusliku ja innovaatilise IT süsteemide arendamise eest.
Maksu- ja tolliamet (MTA) võimaldab koos osa Eestis tegutsevate jagamismajanduse ja ühisrahastu platvormidega saata eelmise aasta tuluandmed otse e-maksuametisse/e-tolli ning kanda need automaatselt tuludeklaratsiooni vastavasse lahtrisse.
Esmaspäeval, 2. jaanuaril 2017 ei ole katkestuse tõttu kasutatavad e-maksuameti/e-tolli ning selle kaudu ligipääsetavad X-tee teenused ja rakendused, teatas maksu- ja tolliamet.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.