8-10. aprillil toimus Garage48 Serious FUN 2016 arendusnädalavahetus, kus 48 tunni jooksul arendati innovatsiooni otsimiseks nalja pakkuvaid lahendusi. Üritus koondas 100 tuntud idufirmade ettevõtjat ja IKT sektori professionaali, kes üheskoos arendasid erinevaid tehnoloogilisi prototüüpe.
Pühapäevaõhtuses lõppfinaalis esitlesid moodustunud meeskonnad 16 erinevat prototüüpi, mille tunnus oli “serious fun” ehk tõsine lõbu. Arendatud tehnoloogiliste prototüüpide hulka kuulusid tehisintellektiga õllepudel, hologramm kassidele, iduettevõtete paroodiaportaal, motiveeriv telefonirakendus, tualeti toimetusi analüüsiv rakendus ja palju muid tõsiselt naerma ajavaid lahendusi. Võitjaks kuulutati Placebo netipood, kust saab tellida platseebo efektil põhinevat järgmise põlvkonna programmeeritavaid tablette.
Žürii liige, Saku Õlletehase brändijuht Mihkel Mõttus leidis, et nutikaid projekte ja osavaid teostusi peab märkama ja toetama. “Võitja projekt Placebo on hea näide kreatiivsest esitlusest, professionaalsest teostusest ja jaburast ideest, mis sobis ürituse formaadiga nagu valatult,” kiitis Mõttus.
Lisaks lõppesitlusel tutvustatud humoorikatele lahendustele sai kogu ürituse vältel nautida omajagu püstiajalakomöödiat. Finaalesitluse sissejuhatuseks jagas naerutavaid seiku oma isiklikest kogemustest Skype Eesti endine juht Tiit Paananen. Laupäeva hommikutundidel tööaja vahepalaks naerutati aga “Tujurikkuja” sketšisaate ühe asutaja Kaaren Kaera ning Eesti Laulu produtsent Mart Normeti ettekannetega.
Kaer jagas hea nalja saladusi ja näitas iduettevõtjatele ka neid “Tujurikkuja” sketše, mida eetrisse ei lubatud. Enda loomingust rohkemgi oli Kaaren vaimustuses meeskondade poolt loodud naljakatest prototüüpidest. “Hämmastav oli kohapeal jälgida, kuidas Garage48 Serious FUN arendusnädalavahetusel nii lühikese aja jooksul arendati nii mitmeid lõbusaid, taibukaid ja inspireerivaid innovatsioone. Kui nii palju säravaid inimesi ühte ruumi panna, siis ilmselt saabki seda oodata. Lisaks ohtralt kvaliteethuumorit,” oli Kaaren peale mentordamise ringi vaimustuses.
Toimunud üritus tähistas lisaks SA Garage48 oma kuuendat tegutsemisaastat, olles organiseerinud rahvusvahelisi arendusnädalavahetusi nüüdseks juba 60 korda üle maailma. Sünnipäeva tähistamiseks võtsid Garage48 4 asutajaliiget Ragnar Sass, Rain Rannu, Jüri Kaljundi ja Martin Villig arendusnädalavahetusest ka ise osa.
Seotud lood
Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia ja digitaalse loovmeedia inkubaator DIGIX korraldavad 26.-28. augustil järjekorras teise laiapõhjalise loovalade arendusnädalavahetuse Loomehäkk. Kahepäevasel hackathonil saavad kokku disainerid, koodikirjutajad, äriarendajad ja loovalade esindajad, et koos mentoritega teha valmis uudsed rakendused loomevaldkonnas.
Konkursile HIVdigital laekus tähtajaks 14 digilahenduse ideed, mis kõik on suunatud HIV valdkonna probleemide lahendamisele infotehnoloogia võimalusi kasutades. Augusti lõpus toimuvale ideede arendusmaratonile oodatakse meeskondadele täiendavalt juurde programmeerijaid, disainereid ja HIV asjatundjad.
Idufirmade investeerimis- ja kauplemiskeskkonna arendamisega tegelev iduettevõte Funderbeam ning Startup Estonia lansseerisid ühise Eesti iduettevõtete andmebaasi, mille eesmärgiks on aidata kohalikel ettevõtetel senisest enam väliskapitali kaasata.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.