Konkursile HIVdigital laekus tähtajaks 14 digilahenduse ideed, mis kõik on suunatud HIV valdkonna probleemide lahendamisele infotehnoloogia võimalusi kasutades. Augusti lõpus toimuvale ideede arendusmaratonile oodatakse meeskondadele täiendavalt juurde programmeerijaid, disainereid ja HIV asjatundjad.
„Teema spetsiifilisust ja puhkuste aega silmas pidades on ideekorje tulemus päris hea. Eriti positiivne on see, et ideid esitasid nii HIV valdkonna asjatundjad ise kui ka tehnoloogiaettevõtted,” kommenteeris laekunud ideid Connected Health klastri innovatsioonivaldkonna juht Kitty Kubo.
Ideekonkursi järgmiseks sammuks on 26.-28. augustil toimuv hackathon, mis on pika nädalavahetuse vältav ideede arendusmaraton meeskondade moodustamiseks ja lahenduste esmaseks prototüüpimiseks.
„Selleks, et ideedest saaksid praktilised lahendused, vajavad meeskonnad juurde nii neid, kes suudaksid idee infotehnoloogilises mõttes teostada kui ka neid, kellele lahendusi arendatakse ehk testkasutajaid. Sellepärast kutsume hackathon’ile arendusmeeskondadega liituma programmeerijaid ja disainereid. Tiimidele on nõu andma oodatud HIV-positiivsed, arstid, õed jt.
Hackathon lõpuks valib žürii välja suurema potentsiaaliga ideed ja teeb otsuse auhinnaraha jagamise osas. Auhinnafond on esimeses etapis kokku kuni 30 000 eurot. Rahalisele auhinnale lisandub tasuta ekspertnõu Tehnopoli kogenud mentoritelt ja konkursi korraldajate poolt kaasatud HIV valdkonna ekspertidelt.
Auhinnaraha saamise eelduseks selles etapis on lahenduse arendaja kinnitatud soov konkursi ajaraamides ideest prototüüp arendada.
„Loodame hackathon’il ideed valideeritud saada ja nende taha võimekad meeskonnad moodustada. Kui esitatud ideedest hackathon’i lõpuks 2-3 tükki järgmise arendusetapi vääriliseks osutuvad, oleme väga rahul,” avas Kitty Kubo korraldajate ootusi.
HIVdigital (hivdigital.ee) on HIV valdkonna probleemidele keskenduv digilahenduste konkurss, mille eesmärk on algatada arutelu innovatsioonivõimalustest HIV valdkonnas, innustada uuenduslike lahendusideede genereerimist ning toetada neist parimate arendamist töötavateks ja kasulikeks rakendusteks. Konkursile oli võimalus lahendusideid esitada 14. juunist kuni 14. augustini. Konkursi auhinnafond on kokku 100 000 eurot.
Seotud lood
HIV valdkonna digilahenduste konkursi HIVdigital võitjad kuulutatakse välja 13. detsembril kl 16:30 algaval finaalüritusel. Grand Final ürituse kavas on digilahenduste prototüüpide tutvustamine ja publiku lemmiku valimine ning žürii poolt võitjate väljakuulutamine ja auhindade üleandmine.
Eesti tervisetehnoloogia klaster Connected Health ja GlaxoSmithKline Eesti hakkavad ellu viima projekti HIVdigital. Projekti eesmärk on anda hoogu digilahenduste väljatöötamisele, mis lihtsustaksid HIV+ inimeste ligipääsu arstiabile ja aitaksid kaasa nende ravisoostumusele. Projekti rahastab ViiV Healthcare ja toetust on avaldanud Sotsiaalministeerium.
Projekti HIVdigital raames otsitakse ideid HIV-positiivsete inimeste heaolu tõstvate digilahenduste väljatöötamiseks. Ideekonkursi auhinnafond on 100 000 eurot. Peamised väljakutsed, milles kirjeldatud probleemidele lahendusi oodatakse, sõeluti välja koostöös HIV valdkonna osapooltega. Ideid saab esitada kodulehe www.hivdigital.ee kaudu järgneva kahe kuu jooksul kuni 14. augustini 2016 (k.a).
Tallinna Teaduspargis Tehnopol on sel nädalavahetusel toimumas HIVdigital hackathon, mis tõi kokku üle 80 digilahenduste arendaja ja neid nõustava HIV-valdkonna asjatundja. Konkursile esitatud ideedest pooled on hackaton'il edasi arendamisel ja konkureerivad 30 000 eurosele auhinnafondile. Korraldajatele teadaolevalt on HIVdigital hackathon maailma esimene HIV-positiivsete inimeste heaolu parandamisele pühendunud hackathon.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.