Arvuti sisselülitamise hetkest alates oled
sa haavatav igasugustele viirustele ja rünnakutele. Kuidas oma arvutit kaitsta?
Netiajakirja PC World eksperdid soovitavad 15 tõhusat tasuta turvaprogrammi.
Miks lasta oma arvutisse siseneda viirustel, ussidel ja häkkeritel? Võitle vastu! Siin toodud programmid on tasuta, võimsad ja lihtsasti kasutatavad.
Õelvara ennetamine ja hävitamine
Tulemüürid, viirustevastane tarkvara, Trooja hobuste ja nuhkvara vastu võitlemise vahendid – siin aitavad sind järgmised programmid.
ZoneAlarm
Check Point Software'i programm ZoneAlarm on ilmselt kõige populaarsem tulemüür kogu maailmas. ZoneAlarm võiski olla programm, mis tegi igaühe teadlikuks tulemüüri vajalikkusest. Seda on äärmiselt lihtne kasutada ning meetod, mida programm kasutab, on väga tõhus. Kui mingi programm üritab iseseisvalt siseneda internetti, annab ZoneAlarm ekraanile hoiatusteate. Sa võid seejärel ühendust ühekordselt või alaliselt lubada või keelata. Tasuta versioon sisaldab vaid tulemüüri, kuid Check Point pakub ka tasulisi turvaprogramme. Kui sa vajad aga vaid tõhusat tulemüüri, piisab täiesti tasuta versioonist.
ZoneAlarm
Comodo Firewall Pro
ZoneAlarm on küll väga populaarne, kuid see ei tähenda, et ta on parim saadaolev tasuta tulemüür. Üks tõsiseltvõetav konkurent on Comodo Firewall Pro, mille sõltumatu testimislehekülg Matousec hindas parimaks tulemüüriks. Programm on hästi seadistatav ja erinevalt teistest tulemüüriprogrammidest pakub Comodo lisaks kahepoolsele tulemüürile sinu internetiühendustest ja kogu süsteemist suurepärast ülevaadet.
Comodo Firewall Pro
AvastKas oled väsinud suuremahulistest ülehinnatud turvalisuskomplektidest, mis aeglustavad su arvutit ja maksavad hingehinda, kui tegelikult vajad sa vaid viirustõrjet? Siis on just sinu jaoks programm nimega Avast, suurpärane viirustõrjeprogramm, mis on tasuta koduseks ja isiklikuks kasutamiseks. Programm on protsessorile ja mälule suhteliselt väikeseks koormuseks. Sellest hoolimata hävitab ta tõhusalt viiruseid ning tal on hulganisti lisasid, muuhulgas ka jooksev skaneerimine, mis ennetab viiruste sisenemise sinu arvutisse. Skaneerida saab ka e-maile, messenger-programme ja palju muudki.
AVG Anti-Rootkit
Üks hirmsamatest õelvaratüüpidest on juurkomplektid – kuritegelik tarkvara, mida paljud turvaprogrammid ei oska avastada. Sageli kasutatakse juurkomplekte troojalaste varjamiseks, mida saab kasutada ilma sinu teadmata kogu sinu arvuti ülevõtmiseks. AVG Anti-Rootkit'i ainus funktsioon on leida ja hävitada juurkomplekte. Käivita programm ja ta skaneerib pidevalt sinu arvutit, otsides välja ja hävitades iga sinu arvutisse tunginud juurkomplekti. Paraku ei tööta programm koos Windows Vistaga.
AVG Anti-Rootkit
Spyware Blaster
Mõned ebameeldivaimat sorti nuhkvaraprogrammid installivad ennast sinu arvutisse ActiveX komponentidena. Spyware Blaster kaitseb sind nende vastu, takistades ActiveX-il põhinevate õelvaraprogrammide installeerimise. Programm töötab Firefoxi, Opera või Internet Exploreriga. Meeldiv lisand on see, et programm teeb aegajalt süsteemist varukoopia, jäädvustades sinu arvuti hetkesituatsiooni – kui su arvuti hiljem nakatatud saab, saad sa puhta versiooni juurde tagasi pöörduda.
Spyware Blaster
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.