Hiljutise USA massimõrva taustal on
usinasti hakatud süüdlasi otsima. Ning taaskord on üks selline ka leitud –
vägivaldsed videomängud.
Seekord tuli selle mõnevõrra kulunud avaldusega välja USA prominentne poliitik Newt Gingrich. "Noored on mängudes esineva vägivalla poolt ebainimlikustatud," ütles Gingrich. Väide omab palju pooldajaid, kuid mida on selle kohta öelda teadusel ja statistikal?
Vaatamata sellele, et küsimust on nüüdseks juba aastaid uuritud, ei ole suudetud veenvalt näidata, et mängudes ja päriselus esineva vägivalla vahel on seos, vahendas livescience.com.
Kui see nii oleks, siis peaksime me praegu elama vägagi vägivaldses maailmas, sest eelmainitud mängud on saanud populaarseks just viimase paarikümne aasta jooksul. Tegelikkus on aga hoopis vastupidine. Vaatamata sellele, et Maa rahvaarv on pidevalt kasvanud, on vägivaldsete kuritegude arv vähenenud. Sellest võiks teha vastupidise järelduse, et kui inimene saab mängides oma vägivaldsed tungid rahuldatud, siis pole tal päriselus vajadust kellegi elu kallale kippuda. Selline järeldus oleks aga ilmselt sama rutakas ja mõttetu, kui videomängude pidev süüdistamine.
Tuntud Ameerika müüdipurustaja Benjamin Radford kirjeldab, et sel ajal kui kogu maailm nägi TV vahendusel hukkunud kaaslasi leinavaid noori inimesi, nägi Gingrich millegipärast demoniseerunud ja ebainimlikke noori. Kui Gingrichil on õigus, siis ei vaja ülikoolid enam kaotusvalu leevendada aitavaid psühholooge, sest noorte mõtlemine on videomängudest juba nii moondunud, et inimelul pole nende jaoks nagunii enam mingit väärtust.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.