Mida tähendab Elioni pilvevarundus ning miks see teie ettevõttele kasulik on, selgitab Eesti Telekomi IT-teenuste juht Endo Viires.
- Eesti Telekomi IT-teenuste juht Endo Viires
Elioni pilvevarundus ja taasteteenus on suurettevõtte võimalustega toode kõigile, kes soovivad kaitsta oma andmeid kahjude eest. Teenus sisaldab andmete kiiret ja turvalist kogumist, salvestamist, hoiustamist ning vajaduspõhist taastamist.
Ükski ettevõte ei saa endale lubada andmete kadumist, kuid on neid, kellel on info taastamise ja koopiate leidmisega väga kiire, näiteks pangad või logistikaettevõtted, kes vajavad ja kasutavad infot reaalajas. Elioni teenus võimaldab kõikide andmete säilimist alates mobiiltelefonist ja arvutist kuni serverini, ja eraldi varundustaristut pole vaja osta.
Enamik ettevõtteid teostab mingil kujul andmete varundamist, kuid tihti varundatakse oma andmeid samasse serveriruumi, kus hoitakse ka originaale. See aga ei säästa andmeid tulekahju, serveri rikke ja varguse vms eest. Ohutum on varundada andmeid pilvetehnoloogia abil originaalasukohast kaugemal. Lisaks räägib pilvekeskkondade kasuks nende kiire ja turvaline käsitlemine, pidevalt kasvavad funktsioonid ning võimalus juhtida ise kõigi andmete elutsükleid ning neid struktureerida.
Pilves olevatest andmetest saab luua korrektsed struktureeritud baasid, selekteerida eraldi olulisemad ja ebaolulisemad või passiivsed ja aktiivsed andmed ning neid vastavalt majutada. Paljudel asutustel, näiteks tervishoiu- ja finantsasutustel on sageli kohustus hoida teatud dokumente aastakümneid ja kauemgi – see nõuab meeletut taristut, pädevust ja investeeringuid. Pilvevarundusega saab ettevõtja olla kindel, et aastatega kogutud andmed, failid, kliendibaas ja dokumendid jäävad alles ka siis, kui juhtub õnnetus.
Kuidas pilvevarundus toimib?
Pilvevarunduse kasutaja andmetest tehakse automaatselt koopiad, vahet pole, millist seadet või platvormi klient kasutab. Varundamiseks on vajalik vaid internetiühendus, mille kaudu jõuavad kõik varundatavad andmed Elioni turvalisse serverisse. Pilveserverites on tagatud selle teenuse laitmatu toimimine, millele lisandub eriti kõrgel tasemel turvalisus – iga kliendi andmed krüpteeritakse juba alguspunktis ning võti nende haldamiseks on ainult kliendil.
Pilvevarundus annab uued võimalused informatsiooniga opereerimiseks, näiteks saab hea ülevaate oma liigsetest ja ebavajalikest andmetest ning infot struktureerida vastavalt vajadusele. See paneb ettevõtjaid mõtlema, milliseid andmeid nad toodavad, mis on neile üldse vajalik ning kuhu see info lõpuks jõuab. Kas kõike on tarvis säilitada? Ja miks hoida passiivinfot oma kallites serverites, kui seda saab mugavalt ja soodsamalt mujale talletada?
Iga ettevõtte jaoks on hädavajalikuks teenuseks taasteprotsesside automatiseerimine ning testimine. Probleemid sünnivad ikka ootamatult ning enamasti pole neid kunagi läbi mängitud. Seega ei saa te oma füüsilisi servereid kasutades kuidagi kindel olla, et te õnnetuse puhul oma andmed tagasi saate. Elioni spetsialistid pakuvad võimalust teostada taasteprotsesside raames pidevalt teste, aidates luua taasteplaane ja mängides läbi reaalseid stsenaariume, kus leitakse üles protsesside nõrgad kohad ja automatiseeritakse inimtööd nõudvad tegevused. Kui klient peaks ära kaotama oma mobiiltelefoni või tahvelarvuti, mis sisaldab olulisi varundatud andmeid, on lihtne kaugjuhtimisega info kaasaskantavast seadmest kustutada. Olgu märgitud, et lisaks suurtele ettevõtetele ja kontsernidele on need teenused kättesaadavad ka keskmistele ning väikestele firmadele.
Soodne hinnatase
Hinnatasemelt on pilvevarundus soodne – alates 0,32 eurot/GB. Täpsem hind sõltub varundatavast andmemahust, andmete iseloomust ja kokkulugemise viisist. Varundada saab kõiki kliendi andmeid või ka ainult osasid neist – täpselt nii, nagu klient soovib. Ettevõtjale on teenus mugav ja soodne ka seetõttu, et ta ei pea ostma endale eraldi andmetalletuspinda ning kulukaid litsentse. Samuti on tal võimalik kokku hoida töötajate tööaega kõikvõimalike varundamisega seotud tegemiste pealt. Elion teeb kõik varundamisega seonduva ise ära.
Autor: Gerli Ramler, kaasautor
Seotud lood
Veebiohud ning pahavarade mitmekesisus ja keerukus arenevad pidevalt ning seetõttu on oluline kaitsta oma tarkvara kõige tõhusamate turbelahendustega. Täna on turul parimaks kaitseks ESET turbelahenduste ESET Smart Security 9 ja ESET NOD32 Antivirus 9 uhiuued versioonid.
Kui veel mõned aastad tagasi tegid võrguteenuste maailmas ilma telefonivõrgul baseeruv DSL ning 3G-põhine mobiilinternet, siis tänasel päeval on need mõlemad küll alles, ent üha enam loovutamas oma kohta ülikiiretele lairiba internetiühendustele.
Pahavara ja halbade kavatsustega tegelased saavad arvutivõrgus tegutseda vaid juhul, kui neile selleks voli antakse. Seega tuleks põhjalikult läbi mõelda, kuidas piirata pahalaste võimalusi tegusid korda saata. See omakorda võib tähendada, et mingil määral tuleb piirata ka kasutajatele lubatut, räägib paljude maailma juhtivate võrguturbelahenduste esindaja, AS Võrguvara müügimeeskonna juht Tauno Telvik.
Kodumaine arvutitootja Ordi on pakkunud terviklikke ja paindlikke IT-lahendusi juba paarkümmend aastat. Kvaliteet ning kliendikesksus on loonud usaldust ning tänaseks ei vaja Ordi nimi kodumail tutvustamist – hea nimi ja tuntus turul on auga välja teenitud.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.