• 05.10.16, 16:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uus Telia SAFE’i viirusetõrje aitab ettevõttel kaitsta nii andmeid kui ka seadmeid

Viirusetõrje Telia SAFE on loodud arvutite ja nutiseadmete kaitseks ning sisaldab lisaks seadmehalduse teenust. F-Secure’i tarkvaral põhinev antiviirus on mõeldud keskmistele ja väikestele ettevõtetele, et kaitsta nende andmeid ning seadmeid küberrünnaku, kadumise ja varguse eest.
Uus Telia SAFE’i viirusetõrje aitab ettevõttel kaitsta nii andmeid kui ka seadmeid
  • Foto: Janika Kuusik, Telia Eesti personaliüksuse direktor
„Lühidalt öeldes on Telia SAFE’i puhul tegemist meie senise toote Arvutikaitse edasiarendusega Windowsi ja Maci operatsioonisüsteemiga lauaarvutitele, millele on lisatud iOSi ja Androidi tarkvaraga nutiseadmete antiviirus ning seadmehalduse teenus,“ selgitab Telia Eesti ärikliendi internetiteenuste juht Mart Objartel.
Andmete lekkimine, kaotus ja taastamine nõuab alati palju rohkem raha kui nende õigeaegne kaitsmine. Telia SAFE kaitseb nii arvuteid, tahvel- ja sülearvuteid kui ka mobiiltelefone – kõiki seadmeid, milles võivad olla ettevõtte jaoks vajalikud ja kaitsmist väärivad andmed. Viirusetõrje leiab seadmetest üles ka uuemad pahatahtlikud viirused ning teeb need kahjutuks. Teenus ajakohastab end ise, nii et IT-spetsialist ei pea seda uuendama.
Eestikeelne teenus sisaldab turvalist internetiühendust, mis tagab selle, et kasutatav internetiühendus oleks alati kaitstud. Funktsioon kontrollib märkamatult võrguühendust nii kodus kui ka avalikus internetivõrgus olles. Äppide turvalisuskontroll näitab rakendusi, millel on rohkelt turvalisuse probleeme, ning võimaldab need seadmest eemaldada.
Tänu Telia SAFEile on nutitelefonis olevad andmed kaitstud ka seadme varguse või kadumise korral, sest andmed saab blokeerida või kustutada ka distantsilt, kusjuures oma telefoni on võimalik hallata igast brauserist. Lisaks aitab teenus nutiseadme hääleka märguandega üles leida ning see on positsioneeritav.
Ärikliendi üks mure Arvutikaitse puhul oli see, et puudus konkreetne ülevaade, millistes arvutites oli viirusetõrje olemas. Telia SAFE on personaliseeriv – liides võimaldab näha, millise töötaja mis seadmes on litsents.
Kaitse ka oma koduseid seadmeid
„Väiksemate ettevõtete või kodukontori kasutajate puhul on sageli nii, et töine info jõuab ka kodustesse seadmetesse. Näiteks on sülearvuti või nutitelefoni asemel mugavam teha tööd koduses lauaarvutis. Sellisel juhul on mõistlik kasutada Telia SAFE’i antiviirust ka seal,“ annab Mart Objartel nõu. Ta lisab, et kui seadmeid kasutavad ka teised pereliikmed, võib teenuse abil näiteks määrata, milliseid lehekülgi lapsed saavad kasutada ja millist veebisisu blokeerida. Samuti on võimalik määrata ebasündsa või vägivaldse sisuga veebilehtede blokeerimine ning ajaline vahemik, mil nutiseadmega saab internetti kasutada.
Klientidel, kes kasutavad praegu Arvutikaitse teenust, jääb see samal kujul alles, pisut uueneb rakenduse välimus ja lisandub võimalus kasutada sama toodet nutiseadmetes.
Kui Arvutikaitse hind oli seni 1,85 eurot, siis Telia SAFE’i hind sõltub litsentside arvust. Üks litsents ehk seade maksab endiselt kuus 1,85 eurot, kolm litsentsi 2,99, viis litsentsi 4,99 ning rohkem kui viie seadme puhul ühe ettevõtte kohta tuleb litsentsi hinnaks 0,85 eurot. Viirusetõrje kasutamise eest tuleb arve iga kuu koos Telia omaga, kusjuures esmaliitujate jaoks on esimesed kolm kuud Telia SAFE’i tasuta.

Seotud lood

Blogid
  • 20.01.16, 14:27
Sisseostetud IT-teenus säästab aega
Ehitusettevõtte TREV-2 tegevusvaldkonnas armu ei anta – edukamad on need, kes suudavad IT ja tehnoloogia äri kasuks tööle panna. Nii on nad valinud teadlikult suuna, et mõned teenused tuleb sisse osta, et ise keskenduda arendamisele ja planeerimisele.
Arvamused
  • 24.10.16, 16:34
Kas teadmatus on õnnistus?
Kellegi arvuti pahatahtlikult krüpteerimisest, paroolide vargustest või andmete lekkimisest kuuleme viimasel ajal üsna sageli. Vähesed pole ka juhtumid, kus mõne e-keskkonna kaudu varastatakse krediitkaardi- või isikuandmeid. Selle juures on väga väär enda ja teiste petmine ning arvata, et see minuga seda nagunii ei juhtu, hoiatab ByteLife juhatuse liige ja asutaja Janek Gridin.
Blogid
  • 28.06.16, 18:28
Telia internet jõudis ka metsaküladesse
Alates käesolevast aastast on Telia 4G asukohapõhine kiire internet saadaval kõikjal Eestis - nii maapiirkondades kui ka linnalähedastes uusasulates, kus optikavõrk alles rajamisel. Uue teenuse puhul on tegemist mobiilvõrgu kaudu 4G tehnoloogial leviva internetiga, mis on mõeldud kasutamiseks konkreetsel aadressil. Olgugi, et teenus on kindla aadressiga seotud, saab kasutusaadressi mugavalt näiteks kolimise või ka ajutise ümberpaiknemise korral ümber vormistada.
Blogid
  • 20.09.16, 17:07
Cherwell – tarkvara, mis võimaldab ettevõttel olla uuendusmeelne
Teenuste haldusprogramme on väga palju, kuid vähestel juhtudel on võimalik kasutada lahendust, kus tarkvara ei vaja edasiarendamiseks ja seadistamiseks koodikirjutamist. Just selline lihtne tööriist on Cherwell Service Management, mida pakub Telia. Cherwell toimib nagu iga teine äriprotsess.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.11.24, 07:00
Arvutipargi renditeenusega investeerib ettevõtja oma põhiärisse
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele