Hea uudis – Telia Eesti pakub oma Mobiilse elu klientidele ainulaadset teenust, millega saab mobiilset internetti jagada erinevate seadmete vahel.
- Foto: Janika Kuusik, Telia Eesti personaliüksuse direktor
Kuidas internetti erinevate seadmete vahel jagada, seda tutvustab Mart Objartel, Telia ärikliendi mobiilse interneti teenuste juht.
Telia Mobiilse elu paketi kasutajad saavad lisa-andmeside-SIMi abil internetti jagada kuni viie seadme vahel. See on hea võimalus aktiivsetele äriinimestele, kel on liikuv töö või kes reisivad palju. Lisaks, Skandinaavias ja Baltikumis on Mobiilse elu kasutajatele andme- ja kõneside kasutamine ilma lisatasudeta, seega on ka seal mobiilse interneti jagamine erinevate seadmete vahel mugav ja murevaba lahendus. Lisa-SIM sobib kasutamiseks nii tahvelarvutis, sülearvutis, interneti pulgas kui ka kontori 4G ruuteris. Vajalikke SIMe saab tellida Telia kõigist teeninduskanalitest, sh e-teenindusest ja lasta need endale kulleriga kontorisse saata.
Andmeside SIM-kaarte saab ettevõtte volitatud isik Telia
mobiilsete teenuste iseteeninduses ise aktveerida. Iseteeninduses saab vajadusel ka paketi internetimahtu suurendada ja määrata, kui palju iga seade tohib interneti mahust ära kasutada.
Kuni juuli lõpuni saab lisanduvaid andmeside SIM-e kasutada tasuta. Alates augustist rakendub lisa SIM-kaardi kasutamisele tasu 1,49 € kuu. Võrreldes turuhindadega on tegemist parima kiire 4G internetipakkumisega. Hea on teada ka seda, et kui n-ö varu SIMid on tellitud, rakendub tasu nende kasutamise eest alles siis, kui need kasutamiseks aktiveeritakse.
Teinekord juhtub, et paketipõhine andmemaht saab otsa. Sel juhul saab lisamahtu tellida SMSi või Telia lisamahu tellimise lehe kaudu, mis avaneb mahu lõppedes klientidele automaatselt.
Kuna paljudes seadmetel puudub SIM-kaardi pesa, siis on võimalik internetti jagada ka
taskuruuteriga. Taskuruuter loob wifi võrgu, mida saab teistele seadmetele jagada. Sama saab teha ka telefoniga (HotSpot funktsioon), kuid telefoniga wifit jagades kurnab see liiast telefoni akut. Taskuruuter ei kurna akut ja peab oluliselt kauem vastu. Ruuter on ise pisike ja mahub kenasti taskusse või kotti. Soovi korral saab sellega Telia e-poes või esinduses tutvuda.
Hea teada! Euroopa Liidu teistes riikides on Mobiilse elu 12 GB, 24 GB ja 48 GB pakettidega andmemahtu kasutades vastavalt esimesed 100 MB, 200 MB või 300 MB lisatasuta. See tähendab reisides 5–15 € andmeside kulu kokkuhoidu. Kui andmeside kasutus on suurem, soovitame tellida ELi
nädalapaketi.
Hinnad ja lisainfo leiate Telia.ee
kodulehelt.Vaata ka Mobiilset elu tutvustavat
videot.Seotud lood
Ehitusettevõtte TREV-2 tegevusvaldkonnas armu ei anta – edukamad on need, kes suudavad IT ja tehnoloogia äri kasuks tööle panna. Nii on nad valinud teadlikult suuna, et mõned teenused tuleb sisse osta, et ise keskenduda arendamisele ja planeerimisele.
Alates käesolevast aastast on Telia 4G asukohapõhine kiire internet saadaval kõikjal Eestis - nii maapiirkondades kui ka linnalähedastes uusasulates, kus optikavõrk alles rajamisel. Uue teenuse puhul on tegemist mobiilvõrgu kaudu 4G tehnoloogial leviva internetiga, mis on mõeldud kasutamiseks konkreetsel aadressil. Olgugi, et teenus on kindla aadressiga seotud, saab kasutusaadressi mugavalt näiteks kolimise või ka ajutise ümberpaiknemise korral ümber vormistada.
Teenuste haldusprogramme on väga palju, kuid vähestel juhtudel on võimalik kasutada lahendust, kus tarkvara ei vaja edasiarendamiseks ja seadistamiseks koodikirjutamist. Just selline lihtne tööriist on Cherwell Service Management, mida pakub Telia. Cherwell toimib nagu iga teine äriprotsess.
Telia Eesti eelkäijad on IT-turul tegutsenud sisuliselt uue Eesti aja algusest. Aastatega on kogutud palju teadmisi ning tekkinud selge ülevaade klientide soovidest. Üks aina kasvavaid trende on IT-teenuste ja -taristu sisseostmine.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.