Pilve hinnastus on näiliselt lihtne, aga tunnihinnaga protsessorituumasid, mälu ja kettaruumi ostes on mõistlik pöörata tähelepanu ka jõudlusele, soovitab Pilvekonverentsil arutlusringis sõna saav jõudlusfriik ja Zone.ee infoturbe evangelist Peeter Marvet.
Veebirakenduse töökiirus võib nominaalselt samade parameetritega serverite peal erineda üle kahe korra, tingituna tehnilistest eripäradest või ressursi ülemüügist.
Selliste erinevuste puhul on mõistlik panustada mõned töötunnid testimisse ja võrdlemisse ning mõelda läbi, kuidas tulevikus rakenduse jõudlusprobleeme serveri omadest eristada. Jõudlustestid annavad lisaks ka arusaamise plaanitava kasutajatehulga teenindamiseks vajalikest ressurssidest.
Pilveserverite tellimist (ja neist loobumist) on lihtne automatiseerida ning kui testimise metoodika paigas, saab teste hõlpsalt käivitada ja korrata erinevate teenusepakkujate, andmekeskuste või rakenduste peal.
Minu tööriistakohvrike paigaldab loodud serverisse mõned levinud rehkendusvõimsuse ja andmevahetuskiiruse mõõtmise tööriistad ning ühe WordPressil põhineva veebipoe. Kuigi serveripoolsed testid annavad aimu riistvara ja virtualisatsiooniplatvormi suutlikkusest ning aitavad erinevaid lahedusi võrrelda, annab reaalse lõppkasutaja poolt tajutava kiiruse kohta selgema pildi seesama rakendus, mida plaanitakse serveris jooksutama hakata.
Metoodikast ja testitulemustest kuuleb lähemalt juba
15. märtsil toimuval Pilvekonverentsil 2018.
Jõudlusfriik ja infoturbe evangelist Peeter Marvet osaleb arutlusringis „Kuidas olla pilves?“ koos pilvevaldkonna eksperdi ja Cybernetica tootejuhi Riho Kurg’iga ja ADM Interactive juhi Riho Pihelpuuga 15. märtsil toimuval Pilvekonverentsii 2018. Tule kuulama ja küsimusi esitama! Vaata, kes veel esinevad! Info ja registreerimine SIIN.
Autor: Peeter Marvet
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA börsijärelevalvele esitatud dokumentide kohaselt loodab andmehoiufirma Dropbox oma peatse IPOga väljastada 648 miljoni dollari väärtuses aktsiaid, vahendab Reuters.
1 küsimus on ITuudised.ee rubriik, milles esitame ühe päevakajalise küsimuse IKT valdkonna arvamusliidritele ja olulisetele tegijatele.
Äripäeva teemaveeb ITuudised.ee on juba neljandat aastat järjest korraldamas pilvevaldkonnale pühendatud konverentsi Pilvekonverents 2018, mis sel aastal vaatleb laiemalt erinevaid võimalusi ja räägib rohkem pilvelahenduste kasutamise kogemustest. 15. märtsil koostöös digiteenuste agentuuriga ADM Interactive toimuv konverents toob kuulajate ette mitmeid välisesinejaid, kelle seast esimesena astub kuulajate ette Amazon Web Services lahenduste arhitekt Monica Lora.
Täna Tallink Spa konverentsikeskuses Äripäeva teemaveebi ITuudised.ee ja ADM Hosting koostöös toimuval Pilvekonverentsil on laval Amazoni, Oracle, Dropboxi ja Klinkmanni esindajad, pilveteenuste kasutamise kogemusi jagamas on Coop, Omniva ja Äripäev. Konverents otsib vastust küsimusele - kuidas olla pilves.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.