Äripäeva teemaveeb ITuudised.ee on juba neljandat aastat järjest korraldamas pilvevaldkonnale pühendatud konverentsi Pilvekonverents 2018, mis sel aastal vaatleb laiemalt erinevaid võimalusi ja räägib rohkem pilvelahenduste kasutamise kogemustest. 15. märtsil koostöös digiteenuste agentuuriga ADM Interactive toimuv konverents toob kuulajate ette mitmeid välisesinejaid, kelle seast esimesena astub kuulajate ette Amazon Web Services lahenduste arhitekt Monica Lora.
- Amazon Web Services lahenduste arhitekt Monica Lora Foto: Erakogu
Avaettekandes räägib Lora innovatsioonist pilveteenustes ning näidetest, kuidas AWS platvormi abil on ettevõtted innovaatilsemaks saanud. Lisaks tuleb juttu ka Amazonis toimund evolutsioonilisest arengust.
Konverentsil on esinemas välisesinejad ettevõtetest Oracle, Dropbox ja Klinkmann. Vaatleme pilveteenustes toimuvat innovatsiooni, uusi platvorme ja koostöövõimalusi ning tootmisettevõtete automatiseerimise lahendusi (Industrial Internet of Things). Kogemuslugusid räägivad Coop ja Omniva, teaduspilve ehitust ja võimalusi tutvustab lähemalt Ilja Livenson Tartu Ülikoolist. Microsofti lahenduste ekspert (MVP), Taani konsultatsiooniettevõttes CTGlobal töötav konsultant ja koolitaja Kaido Järvemets teeb seekord veidi kriitilisema vaate, kuidas ettevõtetes tavapraktika on, millised sammud aitaksid jõuda efektiivsemate äriliste tulemusteni ning millised on pilve minemise võlud ja valukohad. Pilvevaldkonna ekspert Riho Kurg, jõudlusfriik ja Zone.ee infoturbe evangelist Peeter Marvet koos ADM Interactive juhi Riho Pihelpuuga aitavad jõuda järeldusteni, kuidas olla pilves.
Konverentsi moderaator on Cybernetica tootejuht ja pilvevaldkonna ekspert Riho Kurg.
Pilvekonverentsi sihtrühm on otsustajad, kes teevad äriotsuseid, tootejuhid ja IT-juhid. Konverents on mõeldud IT turvalisuse, ärisaladuse ja delikaatsete isikuandmete kaitse eest vastutajale ettevõttes või riigiametis, IT-juhtidele, IT eest vastutavale tippjuhile, IT ettevõtte omanikule, juhile ning spetsialistile, infosüsteemi arhitektidele ja analüütikutele, IT-toe ja pilveteenuste pakkujatele, audiitoritele, juhtimisnõustajatele, arendus-, riski- ja kvaliteedijuhtidele.
Pilvekonverents 2018 "Kuidas olla pilves?" toimub juba 15. märtsil Tallink SPA konverentsikeskuses. Tutvu programmiga ja registreeru
SIIN.
Seotud lood
Internetikaubanduse gigant Amazon teatas oodatust oluliselt parematest kvartalitulemustest.
USA börsijärelevalvele esitatud dokumentide kohaselt loodab andmehoiufirma Dropbox oma peatse IPOga väljastada 648 miljoni dollari väärtuses aktsiaid, vahendab Reuters.
1 küsimus on ITuudised.ee rubriik, milles esitame ühe päevakajalise küsimuse IKT valdkonna arvamusliidritele ja olulisetele tegijatele.
Oktoobri lõpus teatas ADM Hosting, et sai esimese Eesti ettevõttena Amazon Web Service partneriks. Ituudised uuris lähemalt mis selleks vaja teha oli ja mis see täpsemalt tähendab ning edasiste plaanide kohta ADM Hostingu ärisuuna juhilt Klemens Arrolt.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.