Euroopa Komisjon vaidleb robootika üle, aga pole esialgu kuigi kaugele jõudnud, kirjutas europarlamendi saadik Kaja Kallas (Reformierakond) Äripäevas.
- Kaja Kallas Foto: Aali Lilleorg
Suurem osa vaidlusi robootika ja tehisintellekti reeglite üle taandus Euroopa parlamendis viimati arutlemisele selle üle, kas robotid võtavad inimeste töökohad või mitte. Küsimuse all oli, kas me peaksime masinate laiemat kasutuselevõttu takistama või laskma asjadel areneda omasoodu.
Kolm suuremat vaidlusi tekitanud teemat olid 1) universaalne sissetulek, mida saavad inimesed selle tõttu, et robotid võtavad inimeste töökohad, 2) robotite maksustamine ja 3) roboti isiku loomine seadustesse.
Hirm töökohtade kadumise ees on ühiskonnal olnud alates sellest ajast, kui esimesed masinad leiutati ja kasutusele võeti. Nii on ka robotitega: peame rohkem mõtlema sellele, kuidas saame koos robotite ja tehinsintellektiga töötada, mitte niivõrd muretsema nn terminaatorite pärast, kes meie maailma tahavad vallutada.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Turult töötajaid leida on aina keerulisem ja muud ei jää üle, kui võtta kasutusele robotid, rääkis automatiseerimisest ja digitaliseerimisest metallitööstusettevõtte Hyrles tegevjuht Urmo Sisask konverentsil Tööstuse Äriplaan 2017.
Tele2 lülitas 29. märtsil sisse tehisintelligentsil põhineva klienditeenindaja-roboti, kes hakkab Facebookis vastama küsimustele alates rändlusteenusest kuni ruuteri seadistamise ja muude teemadeni.
Sel nädalavahetusel toimub maailma üks suurimaid robootikavõistlusi Robotex. Et sellele võistlusele ikka järelkasvu jätkuks ning lastel robootikaga koos huvi ka maailma probleemide lahendamise vastu tekiks, soovitavad Saku huvikeskuse robootikaringi juhendaja Toomas Jõgi ning tarkvarafirma Uptime tehnoloogiajuht Raimo Seero, millised robotid oleksid praegu Jõuluvana kingikotti kõige paremad.
Vabaühendus VoteWatch paigutas Kaja Kallase digi- ja telekommunikatsioonipoliitikate valdkonnas mõjukuselt kuuendale kohale.
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.