Page Not Found

  • 22.02.19, 11:31
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eestlased ostsid mullu üle 40 000 tahvelarvuti

Eestis osteti mullu 40 800 uut tahvelarvutit 10,8 miljoni euro eest. Seejuures keskmise arvuti hind aasta varasemaga võrreldes veidi tõusis.
Apple´i tahvelarvutid on endiselt popid.
  • Apple´i tahvelarvutid on endiselt popid. Foto: Pixabay
Tahvelarvuti maksis Eestis eelmisel aastal keskmiselt 265 eurot, mis on aasta varasemaga võrreldes kolm protsenti enam, selgub uuringufirma BRC Market Experts statistikast.
Tele2 müügidirektori Aare Uusjärve sõnul eelistasid eestlased nende müügistatistika põhjal samu tootjaid, mis mobiiltelefonidegi puhul ja turu võtsid selgelt kolm suurt tegijat – Samsung, Huawei ja Apple.
"Huaweil võivad olla poliitiliselt keerulised ajad, aga eestlased armastavad nii nende tahvelarvuteid kui telefone – detsembris tarnis Huawei pea kaks kolmandikku kõigist Tele2s müüdud tahvlitest," ütles ta.
Suures plaanis on tahvelarvutite turg Uusjärve sõnul maailmas vaikselt kahanemas, väikest kasvu on suutnud teha vaid Huawei ja Apple. Ka Eestis kahanes aastaga müüdud tahvlite arv veidi – kuus protsenti.
"Peamised tahvlimüügi vähenemise põhjused on seadmete hea vastupidavus ning uuenduste vähesus. Ülemaailmselt oodatakse selleks aastaks uut kasvu eraldatava klaviatuuriga hübriid-tahvelarvutitest, mis pakuksid konkurentsi täiemõõdulistele sülearvutitele," rääkis Aare Uusjärv.
Tele2 mullu enimmüüdud tahvelarvutid:
1) Samsung Galaxy Tab A 10.1
2) Huawei MediaPad T3 10
3) Huawei T5 LTE

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.12.24, 11:50
Ekspert: Eesti firmad on avastamas andmebaaside pilvemigratsiooni strateegilist potentsiaali
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele