Mullu Elisa ja MindTitani koostöös välja arendatud tehisintellektil põhinev vestlusrobot Annika suudab Elisa veebis tuvastada 31% päringutest ning kaasa rääkida rohkem kui 20 teemal.
- Elisa telekomiteenuste valdkonnajuht Mailiis Ploomann. Foto: Elisa
"Meil on tooteid ja teenuseid väga palju ning seetõttu küsivad kliendid ka väga erinevaid küsimusi. Oleme uhked, et vähem kui aastaga saavutasime taseme, kus suhtlusrobot suudab tuvastada 31% kõigist kliendipöördumistest," ütles Elisa telekomiteenuste valdkonnajuht Mailiis Ploomann. Veel mullu oktoobris oli see näit 15%, vestlusrobot alustas tööd maikuus.
"Osakaal kasvab pidevalt ja sõltub eelkõige ette antud treeningandmete mahust ning kvaliteedist. Mida rohkem on andmeid, seda kiiremini õpib robot erinevatel teemadel vahet tegema," lisas ta.
Tänaseks oskab tehisintellektil põhinev vestlusrobot Annika aidata Elisa kliente juba paarikümnel erineval teemal, rändlusest toote hindadeni. "Kõige rohkem küsitakse arve laekumise kohta, samuti palutakse abi meelest läinud PIN/PUK koodi välja nuputamisel. Samas saab vestlusrobot hakkama ka klientide keerulisemate küsimustega, näiteks: "Sõidan homme Kanaaridele, kui palju seal interneti kasutamine maksab?"," loetles Ploomann.
Ta selgitas, et inimesel võtaks erinevatest süsteemidest vastuse otsimine minuteid, aga robotil vaid poolteist sekundit. Ja samal ajal suudab ta suhelda kasvõi saja kliendiga korraga. "Inimteenindaja saab selle aja pühendada keerulisemate probleemide lahendamisele," kinnitas Ploomann.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.