Eesti risikinvesteeringute fond Superangel rahastab Eesti Õigusbüroo OÜ uue õigusabi platvormi arendamist ja välisturgudel käivitamist. Viie aastaga tahab büroo jõuda Taxify-mõõtu ettevõtteks.
- Veljo Otsason Superangelist ja Eesti Õigusbüroo tegevjuht Artur Fjodorov. Foto: Eesti Õigusbüroo
Superangel ning Eesti Õigusbüroo sõlmisid investorlepingu, mille kohaselt panustab fond õigusabi platvormi loomisesse ja välisturgudel käivitamisse. Õigusabi teenuse ostmise ja müümise protsess muutub lihtsamaks, läbipaistvamaks ning soodsamaks.
Büroo on eesmärgiks võtnud õigusabiteenuse kättesaadavuse suurendamise läbi nutika lahenduse ning antud investeering annab hoogu juba alanud arendustöödele ja välisturgudele laienemisele, teatas Eesti Õigusbüroo. Tulemuseks on läbipaistvam ning taskukohasem juriidiline abi inimestele ning mugav tööriist juristidele, millega on järgmisel aastal plaanis siseneda kahele-kolmele välisturule.
Eesti Õigusbüroo asutaja ja tegevjuhi Artur Fjodorovi sõnul on heameel näha, et investoritele on meeskonna senised pingutused silma jäänud. "Õigusabi teenuse osutamine on iganenud ning meie eesmärk on seda iganenud turgu raputada suure muudatusega - see, kuidas inimesed on harjunud õigusabi saama, muutub oluliselt, me viime õigusabi andmise täiesti uuele tasemele," sõnas ta.
"Minu ennustus on, et viie aasta pärast oleme globaalselt Taxify mõõtu platvorm õigusabi valdkonnas," lisas Fjodorov.
Kui statistika järgi teenindavad advokaadi- ja õigusbürood vaid 20% elanikkonnast ehk kõige maksejõulisemat osa, siis Eesti Õigusbüroo on valinud turuosa, kus vajadus õigusabi järele on kõige suurem – ülejäänud 80%.
Fjodorovi sõnul on nii mujal maailmas kui ka Eestis suur hulk inimesi, kes vajavad õigusabi, kuid ei saa seda endale lubada ning samas on palju tugevaid ja tegusaid juriste, kellel pole piisavalt hõivet.
"Oleme loomas platvormi, mis viib mugavaimal ning soodsaimal viisil kokku need kaks gruppi - õigusabi vajajad ning juristid. Õigusabi saab olema sama lihtne nagu takso tellimine - vaja on üksnes nutiseadet ning õigusalast probleemi, mida lahendada soovitakse. Tänu tugevale meeskonnale ning vajalikele abikätele oleme läbimurdele õigusnõustamise süsteemis lähemal kui kunagi varem," kinnitas Artur Fjodorov.
Superangeli asutaja ja juhtivpartner Rain Rannu peab Eesti Õigusbüroo plaane ambitsioonikaks ning näeb uues platvormis suurt potentsiaali. "Meile meeldib Eesti Õigusbüroo meeskond, nende tugev valdkonna tundmine ja ambitsioon Eestist välja murda. Nad on loomas midagi, mis on paljudele kasulik, nad on muutmas senist arusaama õigusabist. Eestis juba praeguseks saavutatud edu loob väga tugeva pinnase välisturgudele laienemiseks," lisas ta.
Õigusabi platvormi kõrval arendab Eesti Õigusbüroo meeskond ka erinevaid nutikaid lahendusi, mis suudavad inimesi abistada tasuta. Nii näiteks loodi septembris esimene robotjurist Juura, kes oskab inimesi abistada inkassode alusetute nõuete osas ning teeb seda tasuta.
Eesti Õigusbüroo on 1,5 aastaga kasvanud Eesti suurimaks õigusbürooks, kellel on 13 000 klienti ning nende abistamiseks 35 juristi.
Superangel on varajase faasi risikinvesteeringute fond, mille asutajateks ja partneriteks on edukad tehnoloogiaettevõtjad Rain Rannu, Veljo Otsason ning Marek Kiisa. Nende investeeringute hulka kuuluvad Taxify, Fortumo, Pipedrive, Veriff jt.
Lisaks riskiinvesteeringutele pakub Superangel ka aastast "kõrgmäestiku treeningprogrammi" Alpine House varajase faasi iduettevõtetele.
Seotud lood
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.