Digitaalse isikutunnistuste ehk digi-ID kehtivusaeg pikenes maikuust viiele aastale, olles nüüd sama pikk nagu ID-kaardil. Seni kehtis digi-ID kolm aastat.
- Digi-ID kehtivus pikenes. Foto: Erik Prozes
„Digitaalset isikutunnistust kasutavad näiteks Eesti e-residendid, aga ka paljud Eesti elanikud, kellel on oma töös vaja end tihti elektrooniliselt tuvastada ja digiallkirju anda. See on mugav võimalus, mida täna kasutab 40 000 inimest,“ ütles siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus.
„Pikema kehtivusajaga digi-ID saamine on inimestele mugavam ja soodsam, samuti ühtlustas muudatus isikut tõendavate dokumentide kehtivusaegu,“ lisas ta.
Kõik kolmeaastase kehtivusajaga digi-ID kasutajad saavad selle sertifikaate kaugteel uuendada 1. novembrist 2018. Nii pikeneb ka nende digi-ID kehtivusaeg kahe aasta võrra. Juhul, kui inimese kolmeaastase kehtivusajaga digi-ID aegub enne 1. novembrit, tuleks tal politsei- ja piirivalveametist taotleda uus digitaalne isikutunnistus, mille ta saab juba kohe viieaastase kehtivusajaga.
Digi-ID on paralleelselt ID-kaardiga elektrooniliselt kasutatav kiipkaart, millega saab elektroonilises keskkonnas oma isikut tuvastada ja anda digiallkirja täpselt nagu ID-kaardi või Mobiil-IDga.
Seotud lood
Täna korraldab Riigi Infosüsteemi Amet ID-kaardi õppetundide konverentsi, mille üks peaesinejaid on ID-kaardi turvariski avastanud Tšehhi teadlane Petr Svenda.
Kujuta ette, et sinu ettevõte on nagu maja, mis peab vastu vihmale, tormile ja ajahambale. Selle tugevus sõltub vundamendist, kandvatest seintest ja katusest. Kui mõni neist pole paigas, võib maja muutuda ebastabiilseks.