Digitaalse isikutunnistuste ehk digi-ID kehtivusaeg pikenes maikuust viiele aastale, olles nüüd sama pikk nagu ID-kaardil. Seni kehtis digi-ID kolm aastat.
- Digi-ID kehtivus pikenes. Foto: Erik Prozes
„Digitaalset isikutunnistust kasutavad näiteks Eesti e-residendid, aga ka paljud Eesti elanikud, kellel on oma töös vaja end tihti elektrooniliselt tuvastada ja digiallkirju anda. See on mugav võimalus, mida täna kasutab 40 000 inimest,“ ütles siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna juhataja Ruth Annus.
„Pikema kehtivusajaga digi-ID saamine on inimestele mugavam ja soodsam, samuti ühtlustas muudatus isikut tõendavate dokumentide kehtivusaegu,“ lisas ta.
Kõik kolmeaastase kehtivusajaga digi-ID kasutajad saavad selle sertifikaate kaugteel uuendada 1. novembrist 2018. Nii pikeneb ka nende digi-ID kehtivusaeg kahe aasta võrra. Juhul, kui inimese kolmeaastase kehtivusajaga digi-ID aegub enne 1. novembrit, tuleks tal politsei- ja piirivalveametist taotleda uus digitaalne isikutunnistus, mille ta saab juba kohe viieaastase kehtivusajaga.
Digi-ID on paralleelselt ID-kaardiga elektrooniliselt kasutatav kiipkaart, millega saab elektroonilises keskkonnas oma isikut tuvastada ja anda digiallkirja täpselt nagu ID-kaardi või Mobiil-IDga.
Seotud lood
Täna korraldab Riigi Infosüsteemi Amet ID-kaardi õppetundide konverentsi, mille üks peaesinejaid on ID-kaardi turvariski avastanud Tšehhi teadlane Petr Svenda.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi: võisteldakse tööjõuturul ja IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgus Äripäeva raadio saates.