Cybernetica loodud turvalise andmevahetuse tarkvara Unified eXchange Platform (Eesti X-tee baastehnoloogia) on nüüd kättesaadav läbi Microsoft Azure Marketplace’i, turva- ja identiteedilahenduste kategoorias.
- Cybernetica juhatuse esimees Oliver Väärtnõu
“Microsofti ja Cybernetica partnerluse esimene samm oli UXPi tehnoloogia Azure’i pilveplatvormile viimine, mis võimaldab varasemast paremaid turvaomadusi ning tänu kõrgenenud arvutusvõimsusele ka lahenduse oluliselt suuremat skaleeritavust,” selgitas Dejan Cvetkovic, Microsofti globaalne avaliku sektori tehnoloogiajuht.
Cybernetica tootejuhi Riho Kure sõnul laiendab Cybernetica ja Microsofti partnerluse esimese sammuna UXPi tehnoloogia kättesaadavaks tegemine Azure Marketplace’il oluliselt Cybernetica kliendibaasi, ulatudes Microsofti viiekümnesse regiooni, mis katavad üle 140 riigi. “Meie jaoks tähendab see rakenduste kliendile lähemale toomist, säilitades samal ajal andmete asukohapõhisuse ning võimaldades paremat tõrketaluvust nii avaliku kui erasektori klientide jaoks,” lisas Kurg. “Kombineerides Cybernetica ja Microsofti võimekust saame me nüüd UXPi piloote üles seada väga kiiresti üle terve maailma, ilma kliendipoolse vajaduseta oma infrastruktuuris muudatusi teha.”
UXP on edasiarendus Cybernetica poolt 2001. aastal arendatud X-tee tehnoloogiast, mida peetakse Eesti e-riigi selgrooks. UXP-i põhised lahendused on tänaseks implementeeritud neljal mandril, tuues e-riigi võimalused kümnete miljonite inimesteni. Azure pilvekeskkond võimaldab klientidel koos UXP-iga kasu lõigata Microsofti põhjalikest turva- ja vastavusinvesteeringutest – Cybernetica on lahenduse kättesaadavaks tegemisel kasutanud mitmeid Azure’i põhiomadusi, sealhulgas Azure Key Vault, mis on tagatud Thalese füüsiliste turvamoodulitega. “Mul on hea meel näha edukat Microsoft ja Cybernetica koostöö algust, mis võimaldab meil jõuda oma lahendusega globaalsetele klientidele lähemale,” sõnas Cybernetica juhatuse esimees Oliver Väärtnõu. “Võttes aluseks Microsofti ärikompetentsid ning nende võime muuta ja mõjutada ülemaailmseid protsesse on meil täna selge võimalus oma tehnoloogia leviku eksponentsiaalseks kasvuks,” lisas Väärtnõu.
Seotud lood
Euroopa Kaitsefondi teadusuuringute konkursi võitis konsortsium, millesse kuulus Eesti ettevõte Cybernetica.
Täna Tallink Spa konverentsikeskuses Äripäeva teemaveebi ITuudised.ee ja ADM Hosting koostöös toimuval Pilvekonverentsil on laval Amazoni, Oracle, Dropboxi ja Klinkmanni esindajad, pilveteenuste kasutamise kogemusi jagamas on Coop, Omniva ja Äripäev. Konverents otsib vastust küsimusele - kuidas olla pilves.
Cybernetica allkirjastas rahvusvahelises 15 riigist pärit 33 organisatsioonist koosnevas konsortsiumis teadus-ja arendustegevuse grandilepingu Euroopa Liidu H2020 raamistikku kuuluvas projektis "Pan-European system with an efficient coordinated use of flexibilities for the integration of a large share of Renewable Energy Source" (EU-SysFlex).
Euroopa Komisjon ja Cybernetica sõlmisid lepingu, mille alusel rahastatakse pooleteise aasta vältel Horizon 2020 alla kuuluva BiggerDecisions projekti raames Cybernetica Sharemindi tehnoloogia äriarendustegevust.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.