Bitcoini hind kukkus 2. veebruaril alla 8000 dollari piiri ning analüütikud peavad süüdlaseks Indiat, vahendab CNN.
Nimelt ütles India rahandusminister Arun Jaitley, et riik võtab kasutusele kõikvõimalikud lahendused, et krüptorahade maksevahendina kasutamine keelustada.
Tõsi, Indias pole krüptorahad just eriti populaarsed, samas andis riigi rahandusministri sõnadele kaalu eeskätt just see, et Indiat peetakse väga suure potentsiaaliga turuks. Sealjuures arvatakse, et Indias saab krüptomaania olema kunagi sama suur kui näiteks Lõuna-Koreas.
India riigijuhid on inimesi krüptorahade eest hoiatanud juba mitu kuud. Riigi rahandusministeerium on krüptorahasid võrrelnud suisa Ponzi skeemiga. See on andnud alust arvata, et õige pea võetakse vastu ka seadused, mis keelavad krüptorahade kasutamist. Sealjuures on India valitsus juba keelustanud seesugused krüptorahaplatvormid nagu Unocoin, Zebpay ja Coinsecure.
Autor: Pille Ivask, kaasautor
Seotud lood
Üle kümne Eesti- ja välisettevõtte otsib praegu Tallinna sobivaid ruume, et hakata krüptoraha kaevandama, ütles 1Partner Kommertskinnisvara juhataja Kirill Vigul.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.