• 28.12.17, 10:47
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Elisal rekordaasta leviarendustes

Elisa mobiilsidevõrk täienes 2017. aastal enam kui pooletuhande uue ja moderniseeritud tugijaama võrra, mis on ettevõtte jaoks rekordiline näitaja 4G võrgu leviarenduses – varasemalt pole võrreldaval perioodil nii arvukalt tugijaamu lisandunud.
Elisal rekordaasta leviarendustes
  • Foto: Pixabay
„Elisa investeeringud mobiilse interneti võrku on viimastel aastatel järjest kasvanud ning käesolev aasta kujunes lausa rekordiliseks, tänu millele oli ka leviala arendustegevus mõõdetav rekordiliste numbritega – kui eelmisel aastal  täienes Elisa mobiilsidevõrk pea pooletuhande uue ja moderniseeritud tugijaama võrra, siis 2017. aastal lisandus neid võrreldes mullusega veel sajakonna võrra enam,“ ütles Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli. „Ühest küljest on rekordite löömine muidugi meeldiv, kuid teisalt on tegemist täiesti igapäevase tööga, mida püüame teha võimalikult heal tasemel ja klientide ootustele vastavalt ning mõõdulatt on pigem selle järgi seatud.“
Polli sõnul lähtub Elisa uute tugijaamade paigaldamisel ja võrgu tihendamisel klientidele olulistest kohtadest, nende igapäevastest liikumismarsruutidest ning tõmbekeskustest. Samas aga on tänavu märgatav osa investeeringutest liikunud ka hõredamalt asustatud piirkondadesse, et sealgi oleks tagatud kvaliteetne teenus ning võimalused ajaga sammu käia – olgu jutt siis lihtsalt teenuskvaliteedi paranemisest või uute tehnoloogiate ja lisanduvatest teenuste kasutuselevõtmisest.
„Arendame ja täiustame oma võrke nii, et liikuda järgmise põlvkonna 5G võrgu avamise suunas – esimesed katsed selle ülikiire võrgutehnoloogia osas on olnud edukad. 5G eelduseks ongi üle kogu  Eesti teise ja kolmanda sageduskihiga 4G võrgu rajamine,“ selgitas Polli.
Eelmise aasta lõpus alanud tööde jätkuna lisas Elisa selle aasta esimestel kuudel Tallinnas ja Harjumaal enam kui 200 tugijaamale teise või kolmanda sageduskihi, mis lubab klientidel kasutada kuni kolm korda kiiremat internetti.
Tartumaal, Tartu linnas, Peipsi ääres, Pärnumaal, Pärnu linnas ning Harjumaa ümbruses moderniseeriti kokku 222 tugijaama, muuhulgas lisati teine sageduskiht enamusele Tartu ja Pärnu tugijaamadest. Arendustööde käigus muutus 4G võrk Tartumaal, Pärnumaal ja Peipsiäärsel alal enam kui viiendiku võrra tihedamaks.
Aasta lõpus tegi Elisa võrgu tihendamise lisatöid lisaks veel kokku 31-s tugijaamas Läänemaal ning Raplamaa ja Harjumaa piirialadel.
Eelneva 11 kuu jooksul rajas Elisa täiendavalt erinevates asukohtades üle Eesti 60 täiesti uut 3G ja 4G tugijaama ning lisas leviala tihendamiseks 75 täiendavat 4G tugijaama. 
Elisa 4G internet katab täna 97 protsenti Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud lood

Uudised
  • 07.02.18, 15:32
Elisa testis täna esimesena maailmas eelstandardile vastavat 5G-võrku
Elisa testis täna, 7. veebruaril koostöös Huaweiga 5G-võrgus virtuaal- ja liitreaalsust ning mängurakendusi. Testis kasutati 3,5 GHz sagedust, mida loetakse lähiaja olulisemaks 5G sagedusalaks. Euroopas esimesena katsetati ka 5G-mängukogemust.
Uudised
  • 01.03.18, 12:37
Elisa testib uusi teenuseid lean startup meetodil
Elisa Eesti arendab uusi äriklienditeenused lean startup meetodil ja asub koostööd tegema erinevate idufirmadega.
Uudised
  • 31.01.18, 10:22
Elisa Eesti kasvatas kliendibaasi pea 43 000 liidese võrra
Tänaseks ettevõtted edukalt ühendanud Elisa Eesti kasvatas mullu liideste arvu enim üle õhu TV-teenuste valdkonnas, kus tõus oli 24 000 ning telekomiteenuste valdkonnas, kus saadi juurde 14 700 liidest. Elisa Eesti käive oli 2017. aastal 157,9 miljonit eurot ning EBITDA oli tasemel 32,3%.
  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.23, 15:28
TalTech pakub võimalust toetada edukaid tudengeid ja põnevaid projekte
Alarahastatud haridus ning õppejõudude ja teadlaste madalam palgatase võrreldes teiste riikide ülikoolidega on tekitanud Eestis tugeva probleemi järelkasvuga. Sageli arvatakse, et ülikoolidel riigiasutusena on rahastus alati olemas, ent tegelikkuses on teadustööga tegelemisel, maailmatasemel projektide loomisel ning teadustaristu arendamisel oluline osa erasektori toetusel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele